Wydarzenia branżowe | Trendy i kierunki  (2015-10-21)  

Producenci szukają rentowności i zysków na rynku inteligentnego oświetlenia LED

Na skutek silnej konkurencji na rynku ogólnego oświetlenie LED, największe firmy zwracają się w stronę segmentów dotychczas niszowych, takich jak inteligentne oświetlenie LED. Jeszcze dwa lata temu trudno było uwierzyć, że inteligentne oświetlenie LED rozwinie się tak szybko. Jednak dzięki dużemu popytowi ze strony konsumentów ten fragment rynku rozwija się szybciej niż wcześniej oczekiwano.

 
Fot. Philips


Przy takim zachowaniu rynku coraz więcej producentów koncentruje swoje strategiczne działania na inteligentnym oświetleniu LED, które przy ogromnym potencjale rynkowym jest uważane za bardziej opłacalne.
 
Według oceny Transparency Market Rsearch skumulowany roczny wskaźnik wzrostu (ang. Compound Annual Growth Rate – CAGR) rynku oświetlenia inteligentnego ma wzrosnąć o 15,9% od 2014 r. do 2020 r. i osiągnąć wartość 56,62 mld. USD w 2020 r. Z drugiej strony Memoori szacuje, że dla rynku sterowania oświetleniem CAGR wzrośnie o 12% od 2013 do 2020 r, natomiast dla bezprzewodowego sterowania oświetleniem o 23%.
 
Producenci oświetlenia LED dostrzegają wysoką opłacalność w produktów z segmentu inteligentnego oświetlenia LED i noszonych urządzeń LED, dzięki ich wysokiej wartości dodanej. Poza tym tradycyjne firmy oświetleniowe stają się z roku na rok coraz mniej opłacalne. Dlatego koncerny takie jak Philips, GE, Osram i inni skoncentrowały wszystkie swoje działania na tym niszowym segmencie i w ciągu minionych dwóch lat wprowadziły na rynek wiele podobnych produktów. Nawet Cree i TCP Lighting współpracują z WeMo nad rozwojem produktów inteligentnego oświetlenie. Podczas gdy Cree i TCP będą dostarczać lampy LED, WeMo zapewni technologię łączności.
 
Według analityków przemysł oświetleniowy stoi obecnie przed trzema wyzwaniami –intensywnej konkurencji, powolnego wzrostu (ze względu na wysoką trwałość diod LED) oraz niskich marży zysku.
 
Ze względu na dużą konkurencję na rynku źródeł światła LED, nawet największe koncerny oświetleniowe nie tylko uruchamiają produkcję tanich lamp LED, ale też obniżają ceny liniowych lamp LED do poziomu na jakim ich chińscy rywale sprzedają je na rynku chińskim. W skutek tych działań i wysokiej konkurencji nawet chińscy producenci oświetlenie LED doświadczają spadku zysków.
 
W rezultacie wielcy producenci oświetlenie coraz częściej zwracają się właśnie w stronę rynku inteligentnego oświetlenia LED, gdzie widzą zysk.

Źródło: bizled.co.in
 

Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - wydarzenia branżowe

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Polsce

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Pols...

CO-Unity B.V. oficjalny przedstawiciel producenta oświetlenia Toshiba otwiera pierwsze biuro w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zaoferuje produkty z linii oświetlenia konsumenckiego, które trafią na sklepowe półki w kwietniu 2017. W ofercie znajdą się także rozwiązania dla sektora publicznego i rolnego oraz przemysłu.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Philips Lighting ogłosił roczne wyniki firmy oraz wyniki za czwarty kwartał 2016. Firma odnotowała roczny wzrost marży zysku z działalności operacyjnej o 180 punktów bazowych, do poziomu 9,1% i wolny przepływ środków pieniężnych w wysokości 418 milionów euro.

 Dyrektor Generalny Philips Lighting – Eric Rondolat, z wizytą w Polsce

Dyrektor Generalny Philips Lighting – E...

Na przełomie listopada i grudnia Polskę odwiedził Eric Rondolat, który pełni funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) firmy Philips Lighting. 2 grudnia Eric Rondolat spotkał się z dziennikarzami w zabytkowej hali targowej Koszyki w Warszawie, aby opowiedzieć o planach firmy, przyszłości branży oświetleniowej i zaprezentować wynik dwuletniej współpracy Philips Lighting z inwestorem odbudowy tego historycznego obiektu.

Patent na sterowanie strumieniem świetlnym

Patent na sterowanie strumieniem świetln...

Spółka Apanet Green System uzyskała ochronę patentową na sposób oraz układ do sterowania strumieniem świetlnym przy wykorzystaniu stateczników elektronicznych oraz zasilaczy LED – w zależności od źródła światła.

110 lat marki Osram – od żarówki do inteligentnego oświetlenia

110 lat marki Osram – od żarówki do inte...

W 2016 r. marka Osram obchodzi swój jubileusz. W ciągu 110 lat istnienia udało się jej pokazać różne oblicza światła – od tradycyjnych źródeł światła, poprzez lampy wyładowcze i LED, aż po światło laserowe i podczerwone. Dziś Osram jest już nie tylko producentem, lecz także kompleksowym dostawcą technologii oświetleniowych. Jubileusz firmy zbiegł się z istotnymi zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły w spółce

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Krakowski start-up Silvair, działający w branży inteligentnego oświetlenia, zamknął pierwszą rundę finansowania, pozyskując od inwestorów łączną kwotę 12 milionów dolarów. Fundusze te przeznaczone zostaną na dalszy rozwój pionierskiej platformy smart lighting oraz wzmocnienie międzynarodowych działań w zakresie marketingu oraz obsługi klienta.