Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2020-03-04)   SIGNIFY

Signify zakończyło przejęcie Cooper Lighting Solutions

Firma Signify zakończyła przejęcie Cooper Lighting Solutions od Eaton. Transakcja umacnia pozycję rynkową Signify i poprawia pozycję firmy w celu uzyskania wzrostu na północnoamerykańskim rynku oświetleniowym.
 
Cieszymy się, że możemy powitać Cooper Lighting w Signify i rozpocząć współpracę – powiedział Eric Rondolat, dyrektor generalny Signify. – Od czasu ogłoszenia transakcji 15 października nasze zespoły ciężko pracują nad przygotowaniem planów integracji i są teraz gotowe do szybkiego działania w celu osiągnięcia synergii. Razem będziemy rozijać innowacje, postępy w zakresie usieciowionego oświetlenia i systemów, tworząc znaczącą wartość dla naszych klientów. To zapewni nam skalę i efektywność operacyjną, dzięki czemu nasze oferty będą jeszcze bardziej konkurencyjne.
 
Cieszymy się, że oficjalnie staliśmy się częścią firmy będącej światowym liderem w dziedzinie oświetlenia – powiedział Kraig Kasler, prezes Cooper Lighting Solutions. – Połączenie dwóch firm, które podzielają wizję tego, dokąd zmierza branża, oraz cel, jakim jest stymulacja zrównoważonego wzrostu w Ameryce Północnej i poza nią, przyniesie znaczne korzyści naszym klientom, naszym pracownikom i wszystkim interesariuszom.
 
Signify nabył Cooper Lighting za 1,4 mld USD w gotówce i bez długów. Cooper Lighting, z siedzibą w Peachtree City, GA, Stany Zjednoczone, wygenerował[1] w 2019 r. sprzedaż w wysokości 1 1477 mln EUR, skorygowany EBITA w wysokości 150 mln EUR i EBITA w wysokości 165 mln EUR.
 
 [1] Na podstawie niezależnych informacji finansowych wydzielonych
 
 
Źródło: Signify
 

Treści powiązane:Komentarze:


Advertisement