Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2020-08-26)   SIGNIFY

Signify zamknie swoją fabrykę w Salina (stan Kansas USA)

Jak donosi lokalny portal Salina Post, firma Signify zdecydowała się na zamknięcie swojej fabryki wyrobów oświetleniowych produkowanych w technologii tradycyjnej, zlokalizowanej w Salina w stanie Kansas w USA. Produkcja zostanie przeniesiona do zakładów w Polsce i Indiach.
 
 
W wyniku spadającego popytu na oświetlenie konwencjonalne, Signify zamierza wykorzystać efekt skali i poprawić efektywność przenosząc produkcję tego rodzaju wyrobów do swoich zakładów w Polsce i Indiach – poinformowała firma.

 
Produkcja będzie wygaszana i przenoszona stopniowo tak, aby proces ten zakończyć w II kwartle 2021 r. W zakładzie zatrudnionych było 159 osób.

 
Decyzja nie została podjęta pochopnie, ale jest konieczna ze względu na trwającą transformację w branży oświetleniowej. Signify będzie wspierać swoich pracowników w okresie przejściowym oraz zapewni zasoby i szkolenia, aby pomóc im w tym trudnym okresie i przygotować ich na przyszłe sukcesy – odnotowała firma.
 
Dotychczasowy zakład, zatrudniający prawie 160 osób, ma zostać sprzedany spółce Great Plains, która zamierza w nim produkować ładowarki firmy Kubota. Transakcja ma zostać zawarta do 31 lipca 2021 roku.
 
Źródło: salinapost.com
 

Treści powiązane:Komentarze:


Advertisement