Podwórko w Gorzowie Wielkopolskim, jedno z trójki zwycięzców drugiej edycji konkursu „Zielone Podwórka”, do niedawna szare i betonowe - dziś jest zieloną oazą i dumą jego mieszkańców. Środki na renowację podwórek biorących udział w konkursie zebrano podczas aukcji w serwisie Allegro.pl, na których licytowano m. in. „zielone” produkty Philips Lighting: energooszczędne oprawy i źródła światła.
Był poczęstunek przygotowany przez mieszkańców oraz pamiątkowe upominki od organizatorów akcji. Przybyli przedstawiciele władz miasta i administracji. Tak wyglądało oficjalne przekazanie mieszkańcom gorzowskiej kamienicy przy ulicy Armii Polskiej 23 podwórka odnowionego w tegorocznej edycji akcji „Zielone Podwórka”.
Środki na prace renowacyjne zostały zebrane podczas aukcji specjalnych w serwisie Allegro.pl, na których odbyły się m. in. licytacje „zielonych” produktów Philips przekazanych dla Fundacji All For Planet: energooszczędnych opraw i źródeł światła, a także TV, odkurzaczy, żelazek i czajników elektrycznych. Członkowie wspólnoty mieszkaniowej na własny koszt odnowili elewację podwórka. Po zakończeniu prac, na jednej z wyremontowanych ścian powstał największy w Gorzowie mural o rozmiarach 16 na 18 metrów.

Podwórko przeszło wielką metamorfozę i nabrało życia – mówi Krystyna Skommer, kierująca działaniami Fundacji All For Planet - Zniknął wszechogarniający beton, który zastąpiliśmy zieloną roślinnością. To teraz prawdziwe „zielone podwórko”. Cieszę się widząc jak zmieniło się to miejsce. Największą nagrodą za pracę włożoną w ten projekt jest dla nas jednak radość jego mieszkańców i ich mobilizacja.

Akcja Zielone Podwórka dowodzi, że działając w naszym najbliższym otoczeniu, w niedużej skali, przyczyniamy się do zrównoważonego rozwoju w makroskali. Dzieje się tak zarówno, gdy dbamy o nasze podwórko, jak również, gdy w naszym domu stosujemy energooszczędne oświetlenie czy sprzęty domowe przyjazne dla środowiska – mówi Krzysztof Kouyoumdjian, rzecznik prasowy Philips w Polsce.


Źródło: materiały firmowe