Oświetlenie profesjonalne | wnętrza handlowe  (2016-12-20)   PHILIPS

Nowoczesne oświetlenie w Centrum Handlowym Posnania

Nowo otwarte centrum handlowe Posnania w stolicy wielkopolski zostało rozświetlone przez firmę Philips Lighting. Nowoczesne rozwiązania iluminacyjne zastosowano zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, w tym szczególnie okazałe w Forum – centralnej części galerii.

  Poznań jest największym ośrodkiem regionalnym, posiadającym prawie milion mieszkańców żyjących w jego obrębie. Centrum o powierzchni 100 000 m2 może pomieścić 220 butików, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 średnich i dużych sklepów. To wyjątkowe miejsce spotkań mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Światowe marki i trendy sąsiadują tam z lokalnymi produktami i kameralnymi zakątkami. Można tam nie tylko znaleźć modowe nowinki, ale też aktywnie spędzić czas w niezapomnianej atmosferze. Architektura miejsca wpisuje się w charakter miasta – otwartego i nowoczesnego. Oprócz części zakupowej w centrum handlowym znajdują się również przestrzenie biurowe, przez co jest ono prawdziwym wielofunkcyjnym ośrodkiem.
 
Oświetlenie zainstalowane przez Philips Lighting to prawie 10 000 opraw Philips LED z pierwszą instalacją Philips Color Kinetics IntelliHue. Dodatkowo zastosowany został system sterowania oświetleniem wewnątrz i na elewacji.
 
Philips Color Kinetics IntelliHue to zaawansowane podejście Philips Lighting do mieszania kolorów, które pozwala tej samej oprawie na zapewnienie wysokiej jakości koloru, ale też światła białego. Wiele kanałów źródeł światła LED łączy się w celu uzyskania pełnego spektrum dokładnie kontrolowanego światła, w tym milionów nasyconych kolorów, pasteli i jednolitego białego światła - wszystko z niezrównaną dokładnością barw w całym zakresie ich temperatur.
 
W specjalnie zaprojektowanej strefie Premium – Forum, gdzie klienci znajdą prawie dwadzieścia luksusowych marek oferujących odzież, akcesoria i biżuterię – po raz pierwszy zostały użyte nowe oprawy Philips PureGlow RGBW. Z kolei do oświetlania kryształowego żyrandola wykonanego przez firmę Preciosa, który jest największym żyrandolem w Europie, zastosowano Philips ColorBlast IntelliHue Powercore gen4.
 
Centrum Handlowe Posnania to modernistyczny budynek, przy tworzeniu, którego inwestor kierował się nie tylko walorami użytkowymi, ale też estetycznymi. Zastosowane przez Philips Lighting rozwiązania oraz systemy dostarczają oświetlenie najwyższej jakości, ale również podkreślają architekturę budynku i same tworzą ciekawe, artystyczne instalacje świetlne.
 
Źródło: Philips Lighting

Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - oświetlenie profesjonalne

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Oświetlenie placówek służby zdrowia

Na całym świecie liczba osób wymagających opieki zdrowotnej stale rożnie. W większości krajów europejskich zachodzą zmiany demograficzne polegające na starzeniu się społeczeństw. W najbliższych latach liczba pacjentów placówek służby zdrowia i ludzi w podeszłym wieku wymagających zorganizowanej opieki będzie rosła coraz bardziej. W ślad za tym będą też rosły potrzeby i wymagania stawiane placówkom opieki medycznej.

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Inteligentne systemy oświetlanie ulic

Ostatnie lata przynoszą dynamiczny rozwój techniki LED w zakresie systemów oświetlenia ulicznego. Instalacje oświetlenia ulicznego LED mogą być łatwo sterowane. Takie sterowanie może obejmować całe grupy lub nawet poszczególne indywidualne oprawy, które można załączać lub wyłączać o zadanej porze, przyciemniać w dowolnym stopniu w zadanych porach i kontrolować stan poszczególnych urządzeń.

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Inteligentne miasta są coraz bliżej

Philips Lighting stworzył za pomocą wirtualnej rzeczywistości zapowiedź tego, jak w 2030 roku mogłoby wyglądać miejskie życie. Podczas światowego kongresu Smart Cities Expo w Barcelonie, Philips Lighting Research podzielił się swoją wizją na temat tego, jak w ciągu nadchodzącego dziesięciolecia systemy kompleksowego zarządzania światłem odegrają kluczową rolę w tworzeniu inteligentnych miast.

Human Centric Lighting - oświetlenie zgodne z potrzebami człowieka

Human Centric Lighting - oświetlenie zgo...

Technologie sztucznego oświetlania wnętrz wciąż się rozwijają. Z jednej strony wzrasta wydajność energetyczna oświetlenia, a sposoby stosowania i kontrolowania światła na powierzchniach pracy wzrokowej są ulepszane. Z drugiej, dzięki wielu badaniom naukowym, za pomocą światła sztucznego aktywnie wpływamy na emocje, samopoczucie i produktywność pracy osób przebywających w oświetlanych wnętrzach.

Światło znakiem hotelowej marki

Światło znakiem hotelowej marki

Ludzie podróżujący po świecie w celach turystycznych lub biznesowych zatrzymują się w hotelach, od których oczekują atmosfery przytulnego domu lub luksusowego miejsca pracy. Hotele stosują różnorodne środki, aby przyciągnąć gości do siebie. Niepowtarzalną szansę wykreowania atmosfery potwierdzającej oferowany luksus może stać się światło. Oświetlenie może stanowić rozpoznawalny znak hotelowej marki.

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i handlu

Oświetlenie a BHP w biurach, przemyśle i...

Oświetlenie jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pracy. Choć dokładne wymogi względem jego parametrów są uzależnione od specyfiki zadań wykonywanych w zakładzie, istnieją również zalecenia ogólne, wspólne dla wielu rodzajów stanowisk pracy.

OŚWIETLANIE OBIEKTÓW