Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2017-12-15)   PHILIPS LIGHTING

Światło pomaga pokonać jet lag w saloniku SAS Experience Lounge na lotnisku w Oslo

Światło pomaga podróżnym, korzystającym z saloniku Experience Lounge skandynawskich linii lotniczych SAS na lotnisku Oslo Gardemoen, walczyć z jet lagiem. Zastosowano tam oświetlenie architektoniczne i stworzono sale do pracy wyposażone w systemy oświetleniowe LED, które umożliwiają gościom dostosowanie oświetlenia do własnych potrzeb. W saloniku znalazło się również pomieszczenie ze specjalnym oświetleniem imitującym światło dzienne, pobudzającym podróżnych przed lotem.

 


- Koncepcja nowej generacji saloników SAS opiera się na zapewnieniu naszym gościom wyjątkowych doznań i otoczenia, które spełni potrzeby i życzenia, które mają podczas podróży. Zdolność oddziaływania na nastrój poprzez atmosferę i osiągnięcie fizycznego pobudzenia dzięki wykorzystaniu światła podkreśla nasze zaangażowanie w zaspokajanie potrzeb podróżnych i sprawia, że pobyty w naszych salonikach będą naprawdę niezapomniane – wyjaśnia Cilia Nordenberg, kierownik ds. Koncepcji i rozwoju w SAS Group.
SAS oferuje podróżującym w klasach SAS Plus i SAS Business, oraz wszystkim Diamentowym i Złotym członkom programu EuroBonus, możliwość korzystania z 19 saloników lotniskowych na lotniskach w Skandynawii, Europie i Stanach Zjednoczonych.
 
 
Więcej niż tylko poczekalnia
 
W jednym z pomieszczeń znajduje się Daylight Booster, który świecąc z wysokości trzech metrów jasnym, chłodnym światłem imituje jasność dnia. Naturalne światło dzienne sprawia, że nasze zmysły są wyostrzone, a my pełni energii.

 

 
Po wejściu do saloniku na pierwszym piętrze gości witają dwie ściany wykonane z zastosowaniem Luminous Pattern firmy Philips Lighting, które przedstawiają artystyczną interpretację migoczącej, nocnej panoramy miasta widzianego z perspektywy lądującego samolotu. Dwa kolejne pomieszczenia, strefa relaksu i strefa innowacji, wyposażone zostały w panele Philips Luminous Textile. Przestronny salonik składa się zatem z trzech pomieszczeń. We wszystkich wykorzystano system Philips Hue dzięki czemu podróżni mogą spersonalizować ustawienia oświetlenia dopasowując je do swoich potrzeb - zupełnie jak w domu. Goście mogą ustawić optymalne sceny oświetlenia do czytania, koncentracji, relaksu i odprężenia przez podróżą.
 
Biorytm PHILIPS Lighting – to narzędzie pozwala podróżnym wygrać z jet lagiem lub przygotować się do spotkań. Pomieszczenie wyposażone w Daylight Booster zapewnia naturalny zastrzyk energii porównywalny do tego, jaki zapewnia terapia światłem, która zwalcza sezonowe zaburzenia afektywne lub zimową chandrę.
 
- Światło w znacznym stopniu wpływa na to jak się czujemy. Tworząc nowy salonik chcieliśmy dostarczyć jego użytkownikom pozytywnych i niezapomnianych wrażeń. Nasza koncepcja oświetlenia ma na celu pobudzić gości przed podróżą lub zaoferować im przestrzeń do relaksu i regeneracji – opowiada Astrid Simonsen Joos, dyrektor regionalny w firmie Philips Lighting Nordics.
 
Ścianami Luminous Patterns i Luminous Textiles steruje system Philips Dynalite, który pozwala na precyzyjne dostosowanie oświetlenia i stworzenie odpowiedniej atmosfery.
 
Źródło: Philips Lighting
 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement