Oświetlenie profesjonalne | obiekty architektoniczne  (2017-02-16)  

Tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju z oświetleniem LED

Oświetlenie na dwóch peronach Krakowskiego Szybkiego tramwaju – Dworzec Główny i Politechnika Krakowska – zostało wymienione na nowoczesne i ekologiczne lampy LED. Na wymianie skorzystają pasażerowie, ponieważ perony są przez to lepiej oświetlone i wyglądają bardziej elegancko. Wymiana odbyła się bezkosztowo.

 
Fot. Zarząd Infrastruktury Komunikacji i Transportu w Krakowie
 
 
W ubiegłym roku, od początku lipca, w podobny sposób zmienił się też tunel Krakowskiego Szybkiego Tramwaju w rejonie Dworca Głównego. d tej pory rozświetla go 250 opraw ledowych.

W tunelu KST znajduje się w sumie ponad 1000 lamp.
 
- Dzięki temu światło rozchodzi się bardziej równomiernie, jest jaśniejsze, a lampy energooszczędne. Oświetlenie zostało wymienione bezkosztowo. Firma, która bezpłatnie przekazała i zamontowała światła, będzie je także obsługiwać jako serwis. W zamian za to gmina Kraków zapłaci wykonawcy tyle, ile uda się zaoszczędzić na montażu ekologicznych lamp pod względem zużycia energii – wyjaśnia inspektor z ZIKiT.
 
Na przełomie września i października ubiegłego roku w tunelu odbył się także kompleksowy przegląd oświetlenia, pierwszy na taką skalę od jego otwarcia, czyli od 2008 r. Po przeglądzie zostały naprawione usterki, uzupełnione brakujące źródła świetlne, a następnie oprawy zostały dokładnie oczyszczone z zabrudzeń. Wymienione zostały także oprawy oświetlenia awaryjnego, czyli lampy ewakuacyjne, których zadaniem jest oświetlenie tunelu w razie awarii.
 
Źródło: Zarząd Infrastruktury Komunikacji i Transportu w Krakowie

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW

Advertisement