Wydarzenia branżowe | Targi, konferencje, seminaria  (2020-02-23)   LIGHT + BUILDING

Liderzy technologii oświetleniowych nie rezygnują z udział w Light + Building 2020

2640 producentów z branży oświetlenia i techniki budowlanej przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia branżowego – Targów Light + Building 2020 we Frankfurcie nad Menem. W dniach 8–13 marca te wiodące światowe targi przyciągną wielu międzynarodowych ekspertów z branży oświetlenia, handlu, planowania i architektury. W wydarzeniu wezmą udział wiodące światowe firmy.  Wszyscy opierają decyzję o udziale w tym ważnym spotkaniu na zaleceniach Światowej Organizacji Zdrowia, władz zdrowia publicznego i ekspertów, które mówią, że ryzyko zarażenia koronawirusem jest bardzo niskie.

 


Messe Frankfurt  – organizator targów Light + Building, bardzo poważnie podchodzi do tematu Covid-19 i pozostaje w stałym kontakcie z władzami sanitarnymi. Zarówno Światowa Organizacja Zdrowia, jak i lokalne władze medyczne szacują, że ryzyko zarażenia wirusem w trakcie Light + Building jest bardzo niskie. Dr Antoni Walczok z frankfurckiego biura zdrowia publicznego powiedział niemieckiej agencji prasowej (dpa), że znacznie bardziej prawdopodobne jest złapanie grypy i zalecił odwiedzającym częstsze mycie rąk. Jako środek prewencyjny zapobiegający rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, Messe Frankfurt planuje dodatkowe zabiegi  czyszczące, szczególnie w obszarach takich jak wejścia, klamki i poręcze schodów ruchomych. Ponadto w całym centrum wystawienniczym zostaną ustawione dozowniki środków dezynfekujących.

 
Dla nas jako przedsiębiorców ocena zarówno ryzyka, jak i szans jest częścią codziennego życia biznesowego, a decyzje podejmowane są racjonalnie, a nie emocjonalnie. Nie ma dla nas nic ważniejszego niż zdrowie naszych gości, wystawców i pracowników. Według wszystkich ekspertów prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem jest minimalne. Powtarzam: władze nie wydały żadnych ostrzeżeń. Light + Building odbędzie się zgodnie z planem – powiedział Wolfgang Marzin, prezes i dyrektor generalny Messe Frankfurt.
 
To, iż jest to właściwy sposób działania, potwierdzają ostatnie targi towarów konsumpcyjnych Ambiente, które odbyły się we Frankfurcie nad Menem w dniach 7–11 lutego. W sumie przyciągnęły one 4635 wystawców i około 108 000 odwiedzających z prawie 160 krajów. Nie odnotowano żadnych incydentów medycznych w związku z Covid-19.
 
Fakty
  • Light + Building odbędzie się zgodnie z planem w terminie od 8 do 13 marca 2020 r.
  • Zarejestrowało się 2640 wystawców.
  • Ponad 90 procent wszystkich zakażeń Covid-19 ogranicza się do chińskiego miasta Wuhan, które zostało poddanego kwarantannie.
  • Większość zarejestrowanych w Niemczech osób zakażonych Covid-19 przeszło już kwarantannę i jest zdrowych.
  • Loty z Chin do Chin są obecnie bardzo ograniczone. W związku z tym na tym etapie nie można powiedzieć, ile chińskich firm weźmie udział w targach.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO):
https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/
 
Informacje o środkach podejmowanych podczas targów można znaleźć pod adresem: www.messefrankfurt.com/osc
 
 
Targi Frankfurt Przedstawicielstwo w Polsce
Piotr Łukaszewicz i Olga Mularczyk-Łukaszewicz Spółka Cywilna
 
ul. Bohdanowicza 21 lok. 21
02-127 Warszawa
 
tel. 22 49 43 200 (do 207)
info@poland.messefrankfurt.com


Treści powiązane:Komentarze:


Advertisement