Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2019-09-19)   LUNEOS

Luneos i Resalta łączą siły na polskim rynku tworząc joint venture

Luneos, polska firma oferująca innowacyjne podejście do inwestycji w obszarze oświetlenia LED oraz instalacji fotowoltaicznych, ogłosiła utworzenie joint venture z firmą Resalta, słoweńskim dostawcą usług efektywności energetycznej. Dla Resalty oznacza to kolejny etap ekspansji międzynarodowej i rozpoczęcie działalność w Polsce.

 


Wspólne przedsięwzięcie Luneosa i Resalty połączy mocne strony obu firm w celu realizacji ambitnych projektów w Polsce, ze szczególnym naciskiem na wytwarzanie ciepła i energii w segmencie przemysłowym. Wiedza techniczna oraz duże doświadczenie Resalty w tego typu projektach w połączeniu ze znajomością polskiego rynku energetycznego przez Luneos pozwolą obu firmom na rozszerzenie działalności i zaoferowanie klientom kompleksowych rozwiązań transformacji energetycznej wraz z innowacyjnym modelem finansowania.

 
– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Resalta znalazła silnego partnera do kolejnego etapu ekspansji międzynarodowej. Partnera o wspólnych wartościach, ambicjach i z dużą wiedzą ekspercką. Uważamy, że Polska, jako jeden z największych rynków w Europie, ma ogromny potencjał w zakresie efektywności energetycznej i rozwoju odnawialnych źródeł energii. Z niecierpliwością czekamy na wspólne wyzwania z Luneos – komentuje Luka Komazec, Prezes Resalty.
 
– Cieszymy się z nawiązania współpracy z partnerem, który wnosi do przedsięwzięcia duże doświadczenie i cenną wiedzę specjalistyczną. Obserwując bieżące zmiany na rynku energii, rozumiemy wyzwania, przed którymi stoją polskie firmy. Poszukiwanie nowoczesnych, przyszłościowych i własnych źródeł energii jest naturalnym kierunkiem rozwoju. Uważamy, że współpraca z firmą Resalta pozwoli dostosować rozwiązania wprost dopasowane do potrzeb energetycznych polskich przedsiębiorstw – dodaje Zbigniew Prokopowicz, Prezes Luneosa.

 
Luneos jest liderem transformacji energetycznej na polskim rynku, oferującym kompleksową obsługę przygotowania, finansowania, realizacji oraz obsługi inwestycji w zakresie oświetlenia LED i instalacji fotowoltaicznych. Firma inwestuje w niezależność energetyczną dużych i średnich przedsiębiorstw, zapewniając narzędzia do optymalizacji energii bez wkładu inwestycyjnego po stronie klienta. Oferowane usługi mają na celu obniżenie kosztów energii i kosztów emisji CO2, przy systematycznym dążeniu do osiągnięcia niezależności energetycznej.
 
Dla Resalty wspólne przedsięwzięcie z Luneos oznacza wejście na polski rynek – dziewiąty kraj, w którym firma będzie prowadzić swoją działalność. Resalta jest wiodącą firmą zajmującą się efektywnością energetyczną i odnawialnymi źródłami energii, obecną już w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Włoszech, Czarnogórze, Macedonii Północnej, Serbii i Słowenii. Dynamicznie rozwijająca się Resalta współpracuje zarówno z klientami publicznymi, jak i prywatnymi, aby finansować, projektować i realizować projekty, które zmniejszają zużycie energii, obniżają emisje CO2 i promują zrównoważony rozwój, jednocześnie generując oszczędności. Do tej pory firma zrealizowała ponad 180 projektów energetycznych dla ponad 120 klientów i wciąż poszerza swoje portfolio produktów i usług.
 
Źródło: Luneos

Komentarze:


Advertisement