To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

Hyde Park - Koniec żarówek

Anonymous - 13-03-2007, 13:56

No już nie ma co dyskutawać - Unia wprowadziła tą ustawę. Ciekawe tylko kiedy wejdzie w życie.
Anonymous - 13-03-2007, 20:15

Moim zdaniem "bulwy" (czyt. "żarówki") nie powinny być wycofane. Mimo tego, że jestem zwolennikiem wyładowczych, wiem, że mają one pewne wady :( . W garażu mam jarzeniówki, i jak wchodzę, to zanim znudzi im się migotanie słychać w całym domu "$&*@#*&$% co to za ^%&$#*$%#^%$^$ graty na środku" :mrgreen: . A żarówka - świeci bez zająknięcia.
Anonymous - 14-03-2007, 20:44

Jak nie chcesz migotania świetlówek, to zrób im elektroniczny zapłonnik, ja mam fajny schemat elektronicznego zapłonnika do świetlówek :mrgreen:
Anonymous - 17-03-2007, 12:54

Koniec żarówek wróżono już w latach 50, kiedy pojawiły się świetlówki liniowe. Niektórzy ludzie w domach nawet zdejmowali żyrandole na żarówki i w ich miejsce zakładali oprawy świetlówkowe. (podobno przeważnie o barwie dziennej). Czynili tak nie tylko w kuchni, ale nawet w pokojach dziennych.
Anonymous - 18-03-2007, 19:58

Bartek napisał/a:
W garażu mam jarzeniówki, i jak wchodzę, to zanim znudzi im się migotanie słychać w całym domu "$&*@#*&$% co to za ^%&$#*$%#^%$^$ graty na środku". A żarówka - świeci bez zająknięcia.


Przy elektronicznych układach zapłonowych (w tym świetlówkach kompaktowych) nie ma żadnego migotania.

qba napisał/a:
Koniec żarówek wróżono już w latach 50, kiedy pojawiły się świetlówki liniowe. Niektórzy ludzie w domach nawet zdejmowali żyrandole na żarówki i w ich miejsce zakładali oprawy świetlówkowe.


No i co, nie mieli racji? Cały czas powoli następuje zmniejszenie się znaczenia żarówek. Najszybciej zostały zmarginalizowane w oświetleniu ulicznym, przemysłowym, oświetleniu sklepów, biur itp. Jednak jeśli ktoś w latach 50 uzywał w domu jedynie świetlówek przy uwczesnej jakości świetlówek, ich asortymencie, poziomie rowoju opraw i układów zapłonowych to jednak była to raczej nadgorliwość i przypuszczam, że potem częściowo wracał do żarówek. Obecnie oprócz rowoju w wymienionych kwestiach pojwiły się jeszcze źródła LED posiadające pewne cechy (małe wymiary, bardzo szybki, szybszy od żarówek start, łatwość regulacji mocy)

94lukasz napisał/a:
No już nie ma co dyskutawać - Unia wprowadziła tą ustawę. Ciekawe tylko kiedy wejdzie w życie.

Rzeczywiście podjęto już decyzję i to nie tylko w UE ale i Australii, gdzie już ropoczęto wycofywanie tych lamp.

Anonymous - 24-04-2007, 14:52

a moim zdaniem zwykłe żarówki powinny być wycofane z handlu :twisted: :twisted:
Anonymous - 25-04-2007, 16:18

lampa wls napisał/a:
a moim zdaniem zwykłe żarówki powinny być wycofane z handlu :twisted: :twisted:


popieram wszystkimi REncoma

tylko czekać kiedy nas zjedzą za odmienne zdanie :D :D :D

Anonymous - 25-04-2007, 17:19

Moim zdaniem, to jest głupi i niedorzeczny pomysł :!:
Żarówki powinny być dostępne w handlu, bo nie każdego stać na inne oświetlenie, niż oświetlenie żarówkowe :!:

Anonymous - 01-05-2007, 16:55

Moim zdaniem nikt nie opracował żadnej lampy, która daje tyle promieniowania w zakresie czerwieni, co żarówka.
Anonymous - 01-05-2007, 17:56

andrzejlisek napisał/a:
Moim zdaniem nikt nie opracował żadnej lampy, która daje tyle promieniowania w zakresie czerwieni, co żarówka.


Nie. Jeszcze nie wynaleziono tego typu lampy.

Anonymous - 04-01-2008, 10:00

mirek napisał/a:
Cytat:
po pierwsze halogenów się nigdy nie zastąpi,

Bzdura nr 1

SEBMART II napisał/a:
bo drugie osram już wymyślił halogen G9 energooszczędny ale cena powal

Jak energooszczędny :?: A może jakiś link do karty katalogowej :?:

SEBMART II napisał/a:
fluorescencyjne żarówki są do pupy

Ha ha ha ha :!: Odkąd żyję nie widziałem takiej bzdury. Fluorescencyjne żarówki, dobre :lol: :lol: :lol: I Ty jesteś jakimś specjalistą od oświetlenia :?: Śmiech na sali :twisted:

SEBMART II napisał/a:
oświetlenie prowadzi do pogorszenia samopoczucia

Skąd ten wniosek :?: Ja mam u siebie dużo świetlówek, a nigdy nie miałem kłopotów z samopoczuciem spowodowanych tym światłem.

SEBMART II napisał/a:
Zwykłe żarówki też szybko nie wyjdą z użytku bo się stanie z producentami tych żarówek?

Albo powymierają albo pójdą po rozum do głowy.

SEBMART II napisał/a:
uffff ale nanudziłem

Tu się zgodzę.


proszę mózgu http://www.lighting.pl/in...s&n_id=857&typ= i kłóć się więcej z branżowcem mONdralo, bo informację z twoich 4 ścian może i są "fachowe" ale nie dorastają do pięt osób którzy czynnie uczestniczą w świecie oswietleniowym. STFU

Anonymous - 16-01-2008, 23:46

Żarówki się oczywiście kończą. Ich czas przemija. Zostaną może jakieś specjalistyczne, ale tak czy siak niedługo wszyscy będziemy musieli ich się pozbyc. Wiadomo - ekologia.
Ja miałem 3 lata temu w domu 8-10 żarówek. Aktualnie nia mam ani jednej. Albo świetlówki pin-2, albo T% albo kompakty. Niedługo może trochę LEDów dojdzie. No i mam jeszcze 4 halogeny - jako jedyne niezzbyt oszczęne źródło światła w domu.

Anonymous - 30-01-2009, 16:01

ja w życiu nie zdecyduję się na założenie w domu kompaktów ani zintegrowanych ani nie zintegrowanych. świetlówki liniowe i wszelkie wyginane mogą być.
Anonymous - 30-01-2009, 17:45

Nigdy nie mów nigdy :D . A pozatym to może rozwiniesz swoją myśl, jakieś argumenty, tego typu sprawy? :D
Anonymous - 30-01-2009, 20:54

Ja tam mam świetlówki kompaktowe,1-na trochę buczy a co do żarówek to ja będę starał się
wymieniać na halogeny ,to są na razie plany .



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group