Forum LIGHTING.PL Strona Główna Forum LIGHTING.PL
Forum dyskusyjne wortalu oświetleniowego LIGHTING.PL

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec żarówek

Czy zwykłe żarówki powinny być wycofane z handlu?
TAK
48%
 48%  [ 17 ]
NIE
51%
 51%  [ 18 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
94lukasz
[Usunięty]

Wysłany: 13-03-2007, 13:56   

No już nie ma co dyskutawać - Unia wprowadziła tą ustawę. Ciekawe tylko kiedy wejdzie w życie.
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 13-03-2007, 20:15   

Moim zdaniem "bulwy" (czyt. "żarówki") nie powinny być wycofane. Mimo tego, że jestem zwolennikiem wyładowczych, wiem, że mają one pewne wady :( . W garażu mam jarzeniówki, i jak wchodzę, to zanim znudzi im się migotanie słychać w całym domu "$&*@#*&$% co to za ^%&$#*$%#^%$^$ graty na środku" :mrgreen: . A żarówka - świeci bez zająknięcia.
 
 
Doc Brown
[Usunięty]

Wysłany: 14-03-2007, 20:44   

Jak nie chcesz migotania świetlówek, to zrób im elektroniczny zapłonnik, ja mam fajny schemat elektronicznego zapłonnika do świetlówek :mrgreen:
 
 
qba
[Usunięty]

Wysłany: 17-03-2007, 12:54   

Koniec żarówek wróżono już w latach 50, kiedy pojawiły się świetlówki liniowe. Niektórzy ludzie w domach nawet zdejmowali żyrandole na żarówki i w ich miejsce zakładali oprawy świetlówkowe. (podobno przeważnie o barwie dziennej). Czynili tak nie tylko w kuchni, ale nawet w pokojach dziennych.
 
 
Krzysiek2007
[Usunięty]

Wysłany: 18-03-2007, 19:58   

Bartek napisał/a:
W garażu mam jarzeniówki, i jak wchodzę, to zanim znudzi im się migotanie słychać w całym domu "$&*@#*&$% co to za ^%&$#*$%#^%$^$ graty na środku". A żarówka - świeci bez zająknięcia.


Przy elektronicznych układach zapłonowych (w tym świetlówkach kompaktowych) nie ma żadnego migotania.

qba napisał/a:
Koniec żarówek wróżono już w latach 50, kiedy pojawiły się świetlówki liniowe. Niektórzy ludzie w domach nawet zdejmowali żyrandole na żarówki i w ich miejsce zakładali oprawy świetlówkowe.


No i co, nie mieli racji? Cały czas powoli następuje zmniejszenie się znaczenia żarówek. Najszybciej zostały zmarginalizowane w oświetleniu ulicznym, przemysłowym, oświetleniu sklepów, biur itp. Jednak jeśli ktoś w latach 50 uzywał w domu jedynie świetlówek przy uwczesnej jakości świetlówek, ich asortymencie, poziomie rowoju opraw i układów zapłonowych to jednak była to raczej nadgorliwość i przypuszczam, że potem częściowo wracał do żarówek. Obecnie oprócz rowoju w wymienionych kwestiach pojwiły się jeszcze źródła LED posiadające pewne cechy (małe wymiary, bardzo szybki, szybszy od żarówek start, łatwość regulacji mocy)

94lukasz napisał/a:
No już nie ma co dyskutawać - Unia wprowadziła tą ustawę. Ciekawe tylko kiedy wejdzie w życie.

Rzeczywiście podjęto już decyzję i to nie tylko w UE ale i Australii, gdzie już ropoczęto wycofywanie tych lamp.
 
 
lampa wls
[Usunięty]

Wysłany: 24-04-2007, 13:52   

a moim zdaniem zwykłe żarówki powinny być wycofane z handlu :twisted: :twisted:
 
 
Halo9
[Usunięty]

Wysłany: 25-04-2007, 15:18   

lampa wls napisał/a:
a moim zdaniem zwykłe żarówki powinny być wycofane z handlu :twisted: :twisted:


popieram wszystkimi REncoma

tylko czekać kiedy nas zjedzą za odmienne zdanie :D :D :D
 
 
Doc Brown
[Usunięty]

Wysłany: 25-04-2007, 16:19   

Moim zdaniem, to jest głupi i niedorzeczny pomysł :!:
Żarówki powinny być dostępne w handlu, bo nie każdego stać na inne oświetlenie, niż oświetlenie żarówkowe :!:
 
 
andrzejlisek
[Usunięty]

Wysłany: 01-05-2007, 15:55   

Moim zdaniem nikt nie opracował żadnej lampy, która daje tyle promieniowania w zakresie czerwieni, co żarówka.
 
 
żarówka rtęciowa
[Usunięty]

Wysłany: 01-05-2007, 16:56   

andrzejlisek napisał/a:
Moim zdaniem nikt nie opracował żadnej lampy, która daje tyle promieniowania w zakresie czerwieni, co żarówka.


Nie. Jeszcze nie wynaleziono tego typu lampy.
 
 
Halo9
[Usunięty]

Wysłany: 04-01-2008, 10:00   

mirek napisał/a:
Cytat:
po pierwsze halogenów się nigdy nie zastąpi,

Bzdura nr 1

SEBMART II napisał/a:
bo drugie osram już wymyślił halogen G9 energooszczędny ale cena powal

Jak energooszczędny :?: A może jakiś link do karty katalogowej :?:

SEBMART II napisał/a:
fluorescencyjne żarówki są do pupy

Ha ha ha ha :!: Odkąd żyję nie widziałem takiej bzdury. Fluorescencyjne żarówki, dobre :lol: :lol: :lol: I Ty jesteś jakimś specjalistą od oświetlenia :?: Śmiech na sali :twisted:

SEBMART II napisał/a:
oświetlenie prowadzi do pogorszenia samopoczucia

Skąd ten wniosek :?: Ja mam u siebie dużo świetlówek, a nigdy nie miałem kłopotów z samopoczuciem spowodowanych tym światłem.

SEBMART II napisał/a:
Zwykłe żarówki też szybko nie wyjdą z użytku bo się stanie z producentami tych żarówek?

Albo powymierają albo pójdą po rozum do głowy.

SEBMART II napisał/a:
uffff ale nanudziłem

Tu się zgodzę.


proszę mózgu http://www.lighting.pl/in...s&n_id=857&typ= i kłóć się więcej z branżowcem mONdralo, bo informację z twoich 4 ścian może i są "fachowe" ale nie dorastają do pięt osób którzy czynnie uczestniczą w świecie oswietleniowym. STFU
 
 
Marcin górski
[Usunięty]

Wysłany: 16-01-2008, 23:46   

Żarówki się oczywiście kończą. Ich czas przemija. Zostaną może jakieś specjalistyczne, ale tak czy siak niedługo wszyscy będziemy musieli ich się pozbyc. Wiadomo - ekologia.
Ja miałem 3 lata temu w domu 8-10 żarówek. Aktualnie nia mam ani jednej. Albo świetlówki pin-2, albo T% albo kompakty. Niedługo może trochę LEDów dojdzie. No i mam jeszcze 4 halogeny - jako jedyne niezzbyt oszczęne źródło światła w domu.
 
 
elektroprzem2
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2009, 16:01   

ja w życiu nie zdecyduję się na założenie w domu kompaktów ani zintegrowanych ani nie zintegrowanych. świetlówki liniowe i wszelkie wyginane mogą być.
 
 
Marcin górski
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2009, 17:45   

Nigdy nie mów nigdy :D . A pozatym to może rozwiniesz swoją myśl, jakieś argumenty, tego typu sprawy? :D
 
 
artuled
[Usunięty]

Wysłany: 30-01-2009, 20:54   

Ja tam mam świetlówki kompaktowe,1-na trochę buczy a co do żarówek to ja będę starał się
wymieniać na halogeny ,to są na razie plany .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group