Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2014-12-19)   PHILIPS

Wrocławska Hala Stulecia w odświętnej iluminacji

W dniach 18-21 grudnia wrocławska Hala Stulecia, jeden z 14 polskich obiektów na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, zostanie rozświetlona specjalną iluminacją świetlną. Podkreśli ona unikatowy charakter obiektu, łączący historię ze współczesnością. Dzięki użyciu 200 innowacyjnych opraw oświetleniowych LED Philips możliwe będzie nie tylko wydobycie piękna obiektu, ale także zastosowanie dynamicznych scen świetlnych, oddających energię wydarzeń organizowanych na terenie Hali Stulecia.

Tuż przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia, w dniach od 18 do 21 grudnia 2014 r., Halę Stulecia, Pergolę oraz charakterystyczną Iglicę będzie można podziwiać w niecodziennej iluminacji świetlnej. Zastosowanie innowacyjnych technologii LED Philips pozwoli wydobyć historyczne piękno obiektu, poprzez podkreślenie jego kompozycji i detalu architektonicznego, ale także dzięki zastosowaniu dynamicznych scen świetlnych odda charakter tego miejsca, budowany poprzez liczne wydarzenia, przyciągające tłumy odwiedzających.
 
 
 

Iglica jest jednym z najbardziej wyróżniających się punktów wokół Hali Stulecia. Po zmroku jednak, zatopiona w żółtym sodowym oświetleniu placu, staje się mniej widoczna. Dzięki iluminacji Philips Iglica odzyska swój pierwotny, wyrazisty charakter. Użyte do oświetlenia chłodne światło niebieskie pozwoli wydobyć jej strukturę konstrukcyjną oraz wyeksponować zimny kolor stali, z której została zbudowana.
 
 
      
 

Budynek Hali Stulecia zostanie natomiast równomiernie oświetlony białym światłem, którego zastosowanie podkreśli jego formę. Wyeksponowano także detal architektoniczny zdobiący wejście do budynku poprzez użycie delikatnej gry kolorów – białego i bursztynowego. Oprawy umiejscowiono również w drugim planie, tak by wydobyć przestrzenność tego obiektu.
 
 
 

Na Pergoli, gdzie obecnie można korzystać z lodowiska i podziwiać Zimową Fontannę, zainstalowano oprawy RGB Philips. Umożliwiają one dynamiczne sterowanie światłem i budowanie barwnych, zmieniających się scen świetlnych, wpisujących się w charakter przygotowanych atrakcji. Oświetlenie to również pomaga wydobyć urok kamiennej struktury obiektu, która jest niewidoczna w cieplejszych miesiącach ze względu na porastającą ją roślinność.

„W życiu każdego miasta istotnym jest, by obiekty dziedzictwa historycznego przyciągały mieszkańców i turystów, by na powrót tętniły życiem. Dziś, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom LED do iluminowania przestrzeni miejskich możliwe jest zachowanie równowagi pomiędzy eksponowaniem historycznego piękna, a odzwierciedlaniem energii miasta, uwalnianej przez odwiedzających i orgaznizowane wydarzenia.” – stwierdził Bogdan Rogala, wiceprezes zarządu Philips Lighting Poland SA.

Projekt realizowany w Hali Stulecia przez Philips, we współpracy z Pracownią Architektoniczną Qubik, pokazuje zróżnicowane zastosowanie światła do wydobywania architektonicznego piękna zabytkowych obiektów oraz ożywiania przestrzeni miejskich. Iluminacja wydobywa z mroku nie tylko bryły obiektów, ale także charakterystyczne fragmenty fasad, które za dnia są rzadko zauważane, a za sprawą umiejętnego nocnego oświetlenia staną się fascynującymi detalami architektonicznymi zaskakującymi swoim pięknem.
 
 
 

Oprawy LED Philips i system ich sterowania zastosowane do tej iluminacji, oprócz ogromnych możliwości tworzenia kreacji świetlnych, charakteryzują się też bardzo niskim zużyciem energii elektrycznej, od 50 do 80 proc. mniejszym w porównaniu do technologii konwencjonalnych oraz  wysoką trwałością, nieosiągalnymi dla wcześniejszych generacji sprzętu oświetleniowego.

Iluminacje Philips zdobią najbardziej rozpoznawalne obiekty architektoniczne na świecie, takie jak wieża Eiffla czy Empire State Building.

Źródło: Philips Lighting
 

Komentarze:


OŚWIETLANIE OBIEKTÓW