Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie profesjonalne | oprawy oświetleniowe  (2010-12-22)  

Nowości firmy KANLUX


Oprawy rastrowe TOKEN i VOLKER
 
Oferta opraw rastrowych firmy Kanlux została rozszerzona o trzy nowe propozycje. Pierwsza z nich to oprawa rastrowa – nastropowa TOKEN 418 NT-EVG/O, przystosowana także do zawieszenia na zawiesiach. Kolejne dwa modele to oprawy rastrowe do wbudowania w sufit podwieszany: VOLKER 418 PT-EVG/O oraz VOLKER622 418PT-EVG/O.
 
Wszystkie oprawy wyposażone są w statecznik elektroniczny OSRAM. Zasilane są prądem 220-240V~;50/60Hz, a jako źródło światła wykorzystują cztery świetlówki liniowe T8 o mocy 4x18W z trzonkami G13. Obudowa nowych produktów wykonana jest z blachy stalowej. Specjalne otwory umożliwiają zasilanie przelotowe. Poprzeczki rastra wykonane są w kształcie litery „I”, a odbłyśnik ma kształt półparaboli, co pozwala na otrzymanie doskonałego oświetlenia każdego wnętrza. Dla uzyskania estetycznego wyglądu gniazda świetlówek zamaskowano odbłyśnikiem. Oprawy wyposażone są w przewód ochronny dodatkowo zabezpieczający przed porażeniem elektrycznym, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania. Klasa efektywności energetycznej (Ei) wynosi A2. Nowe oprawy rastrowe polecane są do zastosowania w pomieszczeniach biurowych, magazynach, halach produkcyjnych, korytarzach, sklepach, poczekalniach, a także wielu innych miejscach wymagających doskonałego oświetlenia.
 



 

 
Oprawa dogruntowa GAFER POWER LED
 
Kanlux wprowadził także do sprzedaży dwie oprawy dogruntowe z diodami LED, o nazwach GAFER POWER LED-A oraz GAFER POWER LED-B.
Obudowy opraw wykonane są ze stopu aluminium w kolorze matowego chromu, a stopa wbijana w grunt - z tworzywa sztucznego. Nowa oprawa GAFER posiada moc 1 W, zasilanie DC 350mA. Jako źródło światła wykorzystuje jedną diodę POWER LED, która oczywiście stanowi komplet z oprawą. Do działania oprawy wymagany jest zasilacz elektroniczny ADI lub RICO dostępny w ofercie Kanlux.
Oprawy doskonale nadają się do tworzenia akcentów świetlnych w ogrodach, alejach, podjazdach.
 



 

 
Oprawa dekoracyjna UKKO POWER LED
 
Oferta Kanlux powiększyła się również o nowe oprawy ledowe UKKO POWER LED-31-SN oraz UKKO POWER LED-37-SN o mocy 1W, zasilane prądem DC 350 mA.
 
Są one wyposażone w jedną diodę POWER LED o białej barwie świecenia i trwałości 20 000 godzin. Obudowa nowych opraw wykonana jest z metalu w kolorze satynowego chromu. Do prawidłowego działania UKKO wymagany jest zasilacz elektroniczny LED, np. ADI lub RICO dostępny w ofercie Kanlux.
Oprawa może spełniać rolę oświetlenia dodatkowego lub miejscowego, np. w kuchni, salonie lub sypialni.
 


 


Źródło: materiały firmowe
 

Komentarze: