Artykuły

Oświetlenie domu Oświetlenie biura Oświetlenie przemysłowe Efektywność energetyczna

Oświetlenie domowe | źródła światła  (2016-01-30)   Osram

Osram LED RETROFIT CLASSIC A60 – światło w stylu retro

Coraz częściej poszukujemy lamp, które nie tylko dają ciepłe światło, lecz także stanowią wyjątkową dekorację domu. Szukamy rozwiązań budujących atmosferę wnętrz w oryginalny sposób. Takie właśnie są lampy LED RETROFIT CLASSIC A60 – nowość w portfolio firmy OSRAM, zamiennik żarówki halogenowej 60 W, tym razem w stylu retro.

 

Z lampami LED RETROFIT CLASSIC A60 na nowo odkrywamy piękno klasyki, wracamy do tradycyjnych kształtów i przypominamy sobie oryginalność projektów z dawnych lat. I choć technologia uległa niewyobrażalnym zmianom, tradycyjny kształt żarówki nadal kusi i przyciąga. Styl ten przetrwał próbę czasu i we współczesnych wnętrzach zyskuje szansę na drugą młodość, coraz częściej stając się głównym elementem opraw oświetleniowych.
 
LED RETROFIT CLASSIC A60 dołącza do rodziny produktów OSRAM nazywanych retrofitami, czyli zamiennikami źródeł światła, nawiązującymi wyglądem do dawnych żarówek.  Występuje w dwóch wersjach – przezroczystej i matowej i jest dostępna w różnych rozmiarach.  Kształtem przypomina tradycyjną żarówkę i pięknie prezentuje swoje walory w przezroczystych, niestandardowych oprawach. Stanowi połączenie harmonii dawnych czasów ze sztuką nowoczesną.
 
LED RETROFIT CLASSIC A60 są energooszczędne – zużywają nawet do 90% mniej energii w porównaniu ze zwykłymi żarówkami. Są też niezwykle trwałe – mogą świecić aż do 15 tysięcy godzin i ze względu na szklaną konstrukcję zapewniają szeroki rozsył ciepłobiałego światła o temperaturze barwowej 2700 K. Daje to doskonały efekt i tworzy przyjemny nastrój. Lampy te nie zawierają rtęci, są bezpieczne dla wzroku i przyjazne dla użytkownika.
 
Nowe źródła światła idealnie komponują się z nowocześnie urządzonym wnętrzem mieszkania, domu czy loftu, zachowując przy tym to, co najlepsze z minionej epoki – swoisty charakter retro. Produkty łączą przeciwieństwa, a jednocześnie, poprzez kombinację innowacji i klasyki, nadają wnętrzu nowatorski, ponadczasowy design.
 
Korzyści ze stosowania produktu
 • Bardzo niskie zużycie energii – oszczędność energii do 90%
 • Innowacyjna technologia LED
 • Wyjątkowo długa trwałość
 • Brak promieniowania UV i podczerwonego w wiązce światła
 • 100% światła zaraz po włączeniu
 • Zamiennik tradycyjnej żarówki
 • Styl retro – tradycyjny kształt żarówki w dwóch wersjach – przezroczystej i matowej

Cechy produktu
 • Profesjonalne lampy dla napięcia sieciowego
 • Trzonek: E27
 • Nie zawiera rtęci
 • Trwałość: do 15 000 h
 
Źródło: Osram
 

Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - oświetlenie domowe

Czujniki ruchu – sposób na oszczędzanie energii i element inteligentnego budynku

Czujniki ruchu – sposób na oszczędzanie ...

Wiele przestrzeni i pomieszczeń w budynkach publicznych i prywatnych używanych jest jedynie w sposób sporadyczny i czasowy. Jednym ze skutecznych sposobów racjonalizacji zużycia energii elektrycznej na cele oświetleniowe w tych obiektach jest ograniczanie oświetlenia sztucznego jedynie do sytuacji obecności ludzi.

Inteligentny dom i biuro według Seed Labs

Inteligentny dom i biuro według Seed Lab...

Założony w Krakowie Seed Labs to jeden z kilku polskich start-upów, które na stałe przebywają w Stanach Zjednoczonych, by działać na szybko rozwijającym się tam rynku inteligentnych urządzeń. Szczególnie mocno interesuje ich tematyka oświetlenia, którego używamy na co dzień w naszych domach, biurach, czy spotykamy w restauracjach.

Do czego jest potrzebna czwarta żyła?

Do czego jest potrzebna czwarta żyła?

Wieloobwodowe układy zasilające coraz większą liczbę opraw oświetleniowych wymagają stosowania odpowiednich wielożyłowych przewodów z jasnoniebieską żyłą „N”, jak YDYpżo 4x1,5 mm².