Wydarzenia branżowe | Raporty i analizy  (2016-06-09)  

Polska rynkiem rozwojowym dla inteligentnego oświetlenia ulicznego

Firma analityczna Research and Markets opublikowała raport “Inteligentne oświetlenie uliczne – globalne czynniki rynkowe, możliwości, trendy i prognozy 2016-2020”. Polska została w nim wymieniona w grupie rynków rozwojowych dla tego rodzaju oświetlenia, ze względu na rosnącą liczbę inteligentnych projektów miejskich.

 
Fot. Philips


Rynek inteligentnego oświetlenia ulicznego rozwija się dynamicznie. Obecnie w wielu krajach tradycyjne oświetlenie uliczne jest wymieniane na inteligentne oświetlenie LED. Na całym świecie zainstalowane jest obecnie około 281,4 mln opraw oświetlenia ulicznego i przewiduje się, że liczba ta wzrośnie do 338,9 mln w 2025 r. Tradycyjne wysokoprężne lampy wyładowcze zużywają jednak dużo energii elektrycznej i wytwarzają dużo ciepła. Zatem, wraz ze wzrostem świadomości i globalną potrzebą zmniejszenia emisji dwutlenku węgla, państwa rozpoczęły modernizacje oświetlenia ulicznego wykorzystując inteligentne oprawy oświetleniowe LED. Inteligentne uliczne punkty oświetleniowe mogą być załączane i wyłączane za pośrednictwem inteligentnych układów. Większość inteligentnych opraw wyposażonych jest w czujniki, które wyłączają oświetlenie gdy w pobliżu nie ma ruchu.
 
Analitycy przewidują, że dla rynku inteligentnego oświetlenia ulicznego LED wartość skumulowanego rocznego wskaźnika wzrostu (CAGR) w okresie 2016-2020 wyniesie 40,3%. Największym rynkiem dla inteligentnego oświetlenia ulicznego jest Europa, a następnie Ameryka. Krajami wiodącymi we wdrażaniu inteligentnych rozwiązań oświetlenia ulic są Niemcy, Wielka Brytania i USA. Rynkami rozwojowymi dla tego rodzaju oświetlenia są także Indie, Chiny i Polska, ze względu na rosnącą liczbę inteligentnych projektów miejskich w tych krajach.
 
Jako główni gracze na światowym rynku inteligentnego oświetlenia ulicznego wymienione zostały firmy GE Lighting, Philips Lighting, Acuity Brands, Osram i Honeywell Lighting. Raport zawiera obszerny przegląd technologii łączności, opraw oświetleniowych, komponentów sieciowych, planowanych i trwających projektów inteligentnego oświetlenia ulicznego oraz regionów.

 
Fot. Philips
 

Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - wydarzenia branżowe

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Polsce

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Pols...

CO-Unity B.V. oficjalny przedstawiciel producenta oświetlenia Toshiba otwiera pierwsze biuro w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zaoferuje produkty z linii oświetlenia konsumenckiego, które trafią na sklepowe półki w kwietniu 2017. W ofercie znajdą się także rozwiązania dla sektora publicznego i rolnego oraz przemysłu.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Philips Lighting ogłosił roczne wyniki firmy oraz wyniki za czwarty kwartał 2016. Firma odnotowała roczny wzrost marży zysku z działalności operacyjnej o 180 punktów bazowych, do poziomu 9,1% i wolny przepływ środków pieniężnych w wysokości 418 milionów euro.

 Dyrektor Generalny Philips Lighting – Eric Rondolat, z wizytą w Polsce

Dyrektor Generalny Philips Lighting – E...

Na przełomie listopada i grudnia Polskę odwiedził Eric Rondolat, który pełni funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) firmy Philips Lighting. 2 grudnia Eric Rondolat spotkał się z dziennikarzami w zabytkowej hali targowej Koszyki w Warszawie, aby opowiedzieć o planach firmy, przyszłości branży oświetleniowej i zaprezentować wynik dwuletniej współpracy Philips Lighting z inwestorem odbudowy tego historycznego obiektu.

Patent na sterowanie strumieniem świetlnym

Patent na sterowanie strumieniem świetln...

Spółka Apanet Green System uzyskała ochronę patentową na sposób oraz układ do sterowania strumieniem świetlnym przy wykorzystaniu stateczników elektronicznych oraz zasilaczy LED – w zależności od źródła światła.

110 lat marki Osram – od żarówki do inteligentnego oświetlenia

110 lat marki Osram – od żarówki do inte...

W 2016 r. marka Osram obchodzi swój jubileusz. W ciągu 110 lat istnienia udało się jej pokazać różne oblicza światła – od tradycyjnych źródeł światła, poprzez lampy wyładowcze i LED, aż po światło laserowe i podczerwone. Dziś Osram jest już nie tylko producentem, lecz także kompleksowym dostawcą technologii oświetleniowych. Jubileusz firmy zbiegł się z istotnymi zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły w spółce

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Krakowski start-up Silvair, działający w branży inteligentnego oświetlenia, zamknął pierwszą rundę finansowania, pozyskując od inwestorów łączną kwotę 12 milionów dolarów. Fundusze te przeznaczone zostaną na dalszy rozwój pionierskiej platformy smart lighting oraz wzmocnienie międzynarodowych działań w zakresie marketingu oraz obsługi klienta.