Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2016-11-04)   SILVAIR

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Krakowski start-up Silvair, działający w branży inteligentnego oświetlenia, zamknął pierwszą rundę finansowania, pozyskując od inwestorów łączną kwotę 12 milionów dolarów. Fundusze te przeznaczone zostaną na dalszy rozwój pionierskiej platformy smart lighting oraz wzmocnienie międzynarodowych działań w zakresie marketingu oraz obsługi klienta.

 


Pierwszej rundzie finansowania przewodzi towarzystwo funduszy inwestycyjnych Trigon TFI, zarządzające funduszami o łącznej wartości aktywów przekraczającej 2,8 miliarda złotych. Istotny wkład finansowy wniosło również szereg zagranicznych inwestorów, w tym Digital Garage, CyberAgent Ventures czy New Europe Ventures.

– W skali całego świata niewiele jest firm, które tak kompleksowo i wizjonersko realizują koncepcję inteligentnego oświetlenia w przestrzeniach komercyjnych. Silvair wyrasta na globalnego lidera w segmencie sensorycznych wielousługowych sieci opartych na infrastrukturze oświetleniowej. Cieszymy się, że możemy wspierać rodzimą firmę, która przeciera szlaki na tak innowacyjnym rynku powiedział Paweł Burzyński, wiceprezes Trigon TFI SA.

– Nasz zespół wykonał przez ostatnie lata ogrom pracy i niezmiernie cieszy nas fakt, że pozwoliło nam to zyskać zaufanie w oczach tak stabilnego inwestora. Wraz z grupą Trigon TFI otwieramy nowy rozdział w historii Silvair. Domknięcie pierwszej rundy finansowania zbiega się ponadto w czasie z nadchodzącą premierą globalnego standardu Bluetooth Mesh. Przyczyniliśmy się do jego rozwoju jak żadna inna firma na świecie i wierzymy, że zapoczątkuje on nową erę w segmencie profesjonalnych rozwiązań z z akresu smart lighting oraz szeroko pojętej automatyki budynkowej. Standard ten w dużej mierze oparty będzie na naszych autorskich rozwiązaniach, co daje nam doskonałą pozycję startową w wyścigu o to, kto zostanie czołowym dostawcą sensorycznych sieci inteligentnego oświetlenia mówi Rafał Han, prezes i współzałożyciel firmy Silvair.
 

Komentarze: