Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-02-03)   APANET GREEN SYSTEM

Układ i sposób sterowania strumieniem świetlnym Apanet objęty ochrona patentową

Spółka Apanet Green System uzyskała ochronę patentową na sposób oraz układ do sterowania strumieniem świetlnym przy wykorzystaniu stateczników elektronicznych oraz zasilaczy LED – w zależności od źródła światła.
 
Dotychczas pomimo wyższej sprawności, zasilacze LED i stateczniki elektroniczne nie były wykorzystywane w obwodach objętych centralną redukcją mocy, a ze względu na charakterystykę tych urządzeń użytkownik pozbawiony był możliwości sterowania strumieniem świetlnym w zależności od swoich potrzeb. Ograniczenia te przełamuje patent uzyskany przez firmę Apanet Green System, który zapewnia możliwość sterowania zasilaczami LED oraz statecznikami elektronicznymi w odwodach objętych centralną redukcją mocy.
 
Charakterystyka pracy takich urządzeń powoduje, że pracują one ze stałą mocą, bez względu na napięcie zasilania, Zmiana napięcia zasilania stateczników, bądź zasilaczy nie wpływa na moc źródła światła. Wynalazek wrocławskiej spółki zapewnia jednak możliwość zróżnicowanej emisji światła w takich układach, w zależności od zmieniającego się napięcia w oświetleniowej sieci energetycznej. Wynik z pomiaru napięcia zasilania sieci przekłada się na moc źródła światła.
 
Opatentowany układ  charakteryzuje się tym, że do sieci zasilającej źródło światła podłączony jest miernik napięcia zasilania, którego wyjście jest połączone z modułem przetwarzającym cyfrowo lub analogowo zmierzone napięcie na poziom mocy źródła światła. Poziom ten przekazywany jest do elektronicznego statecznika, bądź zasilacza interfejsem 1-10V lub DALI.
 
Taki sposób sterowania oświetleniem jest idealnym rozwiązaniem dla starszych instalacji, gdzie możliwe jest wprowadzenie redukcji natężenia oświetlenia bez konieczności wymiany całej infrastruktury oświetleniowej.
 
 
Apanet Green System jest częścią Grupy Kapitałowej Apanet, której  spółka dominująca notowana jest na rynku NewConnect. Od 2003 roku firma zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych mikroprocesorowych urządzeń sterujących oraz całych systemów automatyki i sterowania. Od 2010 działa w branży kontroli zużycia mediów, specjalizując się w otwartych inteligentnych systemach zarządzania oświetleniem ulicznym.
 
Źródło: Apanet Green System
 

Treści powiązane:Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - wydarzenia branżowe

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Polsce

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Pols...

CO-Unity B.V. oficjalny przedstawiciel producenta oświetlenia Toshiba otwiera pierwsze biuro w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zaoferuje produkty z linii oświetlenia konsumenckiego, które trafią na sklepowe półki w kwietniu 2017. W ofercie znajdą się także rozwiązania dla sektora publicznego i rolnego oraz przemysłu.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Philips Lighting ogłosił roczne wyniki firmy oraz wyniki za czwarty kwartał 2016. Firma odnotowała roczny wzrost marży zysku z działalności operacyjnej o 180 punktów bazowych, do poziomu 9,1% i wolny przepływ środków pieniężnych w wysokości 418 milionów euro.

 Dyrektor Generalny Philips Lighting – Eric Rondolat, z wizytą w Polsce

Dyrektor Generalny Philips Lighting – E...

Na przełomie listopada i grudnia Polskę odwiedził Eric Rondolat, który pełni funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) firmy Philips Lighting. 2 grudnia Eric Rondolat spotkał się z dziennikarzami w zabytkowej hali targowej Koszyki w Warszawie, aby opowiedzieć o planach firmy, przyszłości branży oświetleniowej i zaprezentować wynik dwuletniej współpracy Philips Lighting z inwestorem odbudowy tego historycznego obiektu.

Patent na sterowanie strumieniem świetlnym

Patent na sterowanie strumieniem świetln...

Spółka Apanet Green System uzyskała ochronę patentową na sposób oraz układ do sterowania strumieniem świetlnym przy wykorzystaniu stateczników elektronicznych oraz zasilaczy LED – w zależności od źródła światła.

110 lat marki Osram – od żarówki do inteligentnego oświetlenia

110 lat marki Osram – od żarówki do inte...

W 2016 r. marka Osram obchodzi swój jubileusz. W ciągu 110 lat istnienia udało się jej pokazać różne oblicza światła – od tradycyjnych źródeł światła, poprzez lampy wyładowcze i LED, aż po światło laserowe i podczerwone. Dziś Osram jest już nie tylko producentem, lecz także kompleksowym dostawcą technologii oświetleniowych. Jubileusz firmy zbiegł się z istotnymi zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły w spółce

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Krakowski start-up Silvair, działający w branży inteligentnego oświetlenia, zamknął pierwszą rundę finansowania, pozyskując od inwestorów łączną kwotę 12 milionów dolarów. Fundusze te przeznaczone zostaną na dalszy rozwój pionierskiej platformy smart lighting oraz wzmocnienie międzynarodowych działań w zakresie marketingu oraz obsługi klienta.