Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-02-03)   APANET GREEN SYSTEM

Układ i sposób sterowania strumieniem świetlnym Apanet objęty ochrona patentową

Spółka Apanet Green System uzyskała ochronę patentową na sposób oraz układ do sterowania strumieniem świetlnym przy wykorzystaniu stateczników elektronicznych oraz zasilaczy LED – w zależności od źródła światła.
 
Dotychczas pomimo wyższej sprawności, zasilacze LED i stateczniki elektroniczne nie były wykorzystywane w obwodach objętych centralną redukcją mocy, a ze względu na charakterystykę tych urządzeń użytkownik pozbawiony był możliwości sterowania strumieniem świetlnym w zależności od swoich potrzeb. Ograniczenia te przełamuje patent uzyskany przez firmę Apanet Green System, który zapewnia możliwość sterowania zasilaczami LED oraz statecznikami elektronicznymi w odwodach objętych centralną redukcją mocy.
 
Charakterystyka pracy takich urządzeń powoduje, że pracują one ze stałą mocą, bez względu na napięcie zasilania, Zmiana napięcia zasilania stateczników, bądź zasilaczy nie wpływa na moc źródła światła. Wynalazek wrocławskiej spółki zapewnia jednak możliwość zróżnicowanej emisji światła w takich układach, w zależności od zmieniającego się napięcia w oświetleniowej sieci energetycznej. Wynik z pomiaru napięcia zasilania sieci przekłada się na moc źródła światła.
 
Opatentowany układ  charakteryzuje się tym, że do sieci zasilającej źródło światła podłączony jest miernik napięcia zasilania, którego wyjście jest połączone z modułem przetwarzającym cyfrowo lub analogowo zmierzone napięcie na poziom mocy źródła światła. Poziom ten przekazywany jest do elektronicznego statecznika, bądź zasilacza interfejsem 1-10V lub DALI.
 
Taki sposób sterowania oświetleniem jest idealnym rozwiązaniem dla starszych instalacji, gdzie możliwe jest wprowadzenie redukcji natężenia oświetlenia bez konieczności wymiany całej infrastruktury oświetleniowej.
 
 
Apanet Green System jest częścią Grupy Kapitałowej Apanet, której  spółka dominująca notowana jest na rynku NewConnect. Od 2003 roku firma zajmuje się projektowaniem i produkcją nowoczesnych mikroprocesorowych urządzeń sterujących oraz całych systemów automatyki i sterowania. Od 2010 działa w branży kontroli zużycia mediów, specjalizując się w otwartych inteligentnych systemach zarządzania oświetleniem ulicznym.
 
Źródło: Apanet Green System
 

Treści powiązane:Komentarze: