Wydarzenia branżowe | Nagrody i wyróżnienia  (2017-06-01)   SCHRÉDER

Schréder zdobywcą pierwszej nagrody w konkursie Smart City – Inteligentne Miasto

Firma Schréder, we współpracy z Atkins Global, wygrała pierwszy konkurs projektowy "Smart City – Inteligentne Miasto". Jego celem było podkreślenie potencjalnych korzyści płynących z wdrożenia inteligentnych technologii na Placu Milem w Londynie.

 


Londyn od dawna uważany jest za finansową stolicę Europy i lidera w obszarze przedsiębiorczości oraz innowacji technologicznych. Prężnie rozwija się w dziedzinie tzw. smart economy, stając się doskonałym terenem dla rozwoju idei Smart City. „Kluczem do miasta" stały się aplikacje na smartphony oraz inteligentna mała architektura miejska, która zapewnia bezpłatny dostęp do londyńskiej sieci internetowej. Informacje wyświetlane są na ulicznych monitorach dzięki czemu mieszkańcy i turyści mogą łączyć się interaktywnie ze swoim otoczeniem.
 
 
L-R Peter Murray, Neil Manthorpe, Simon Newcombe
 

- Większość ludzi uważa określenie „smart" jako czysto technologiczne. Oczywiście technologia odgrywa dużą rolę, natomiast kluczem do "inteligentnego miasta” jest innowacja – powiedział Benjamin O'Connor, dyrektor City Center. Według firm Atkins i Schréder "kluczem do miasta” jest brak ingerencji w naturalną strukturę miejskich terenów zielonych, przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu do najnowszych rozwiązań technologicznych.
 
- Świetnie było wspólnie opracować tę unikalną i innowacyjną strategię w tak ważnym i zarazem krótkim raporcie. Mamy nadzieję, że idea Smart Cities – Inteligentne Miasta, wypromuje i zachęci innych do udziału w realizacji bardziej interaktywnych ulic i przestrzeni w całym Londynie – skomentowali Simon Newcombe, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu i Projektant w Schréder UK oraz Neil Manthorpe, Główny Architekt krajobrazu w Atkins. – Innowacje technologiczne poprzez zwiększenie oceny jakości powietrza, dostępu do ładowania pojazdów elektrycznych i poprawy bezpieczeństwa będą kluczowym elementem kształtowania wizji miasta przyszłości.

 


Nagroda przyznana firmie Schréder będzie prezentowana w City Center do grudnia 2017 roku.
 
Źródło: Schréder Polska

Treści powiązane:Komentarze:

Advertisement