Wydarzenia branżowe | Targi, konferencje, seminaria  (2018-03-22)   LUG

LUG zaprezentował innowacyjne rozwiązania oświetleniowe na targach Light + Building 2018

We Frankfurcie nad Menem trwają jedne z największych i najważniejszych targów branży oświetleniowej, Light + Building 2018. Na swoim stoisku, firma LUG prezentuje szerokie spektrum innowacyjnych rozwiązań opracowanych z myślą o spełnieniu jak najszerszego zakresu potrzeb jej partnerów biznesowych.
 
  Odbywające się co dwa lata targi Light + Building ściągają do Frankfurtu ponad 200 tys. profesjonalistów poszukujących najnowszych, najbardziej innowacyjnych rozwiązań dla branży oświetleniowej i budowlanej. Wśród wystawców nie zabrakło firmy LUG Light Factory, jednego ze znanych europejskich producentów profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych. Podczas tegorocznej edycji targów Light + Building, stoisko LUG odzwierciedla strategiczne kierunki rozwoju firmy. W trzech wyjątkowych strefach stoiska prezentowane są rozwiązania dedykowane strategicznym grupom docelowym LUG: architektom, projektantom wnętrz i włodarzom miast.
 
Strefa URBAN to reprezentacja aktywnej przestrzeni miejskiej, w której goście odwiedzający stoisko mogą zapoznać się z rozwiązaniami dedykowanymi oświetleniu ulic, parków czy miejskich placów. Rozwiązania te nie ograniczają się wyłącznie do opraw oświetleniowych ale obejmują opracowany wspólnie z Cisco inteligentny system zarządzania oświetleniem, którego wykorzystanie jest najlepszą drogą ku wdrożeniu w mieście rozwiązań klasy Smart City. Dużym zainteresowaniem w tej strefie cieszy się rower stacjonarny, jazdą na którym można zasilić jedną z opraw parkowych, tym samym przekonując się jak niewiele energii elektrycznej potrzeba do zasilenia nowoczesnych energooszczędnych opraw oświetleniowych LED. Ponadto, na stoisku LUG, codziennie odbywają się prezentacje dotyczące roli światła w przestrzeniach publicznych i jego potencjału dla poprawy jakości i komfortu życia mieszkańców miast.
 
Strefa ARCHITECTURE to miejsce, w którym prezentowany jest szereg rozwiązań do oświetlenia takich przestrzeni jak obiekty przemysłowe, biurowe czy powierzchnie sprzedażowe. Są to profesjonalne, zaawansowane technologicznie rozwiązania oświetleniowe, które oferują bardzo dużą elastyczność i możliwość dostosowania ich parametrów do specyficznych potrzeb konkretnych projektów. W tej strefie odbywają się również codzienne warsztaty dla architektów dotyczące potencjału narzędzi BIM w projektowaniu i roli oświetlenia w przestrzeni architektonicznej.
 
Strefa INTERIOR to efektownie urządzona przestrzeń, reprezentująca ekskluzywne, relaksujące wnętrze. W tej części stoiska prezentowane są produkty, które oprócz swojej podstawowej funkcji zapewnienia oświetlenia kreują wnętrze, w którym się znajdują. Najwyższej jakości wykonanie, wyszukane materiały i przemyślany design stwarzają unikalną atmosferę, dzięki której goście przebywający w tej strefie mogą się zrelaksować i poczuć jak duży wpływ oświetlenie może mieć na nasze samopoczucie.
 
Oprócz nowych produktów goście odwiedzający poszczególne strefy stoiska LUG mają okazję zapoznać się z kompleksowymi programami wsparcia i narzędziami, które wspomagają realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów.
 
Dużym zainteresowaniem na stoisku cieszy się również strefa HOLOGRAM, w której znajduje się interaktywny hologram wyświetlający m.in. trójwymiarowe modele opraw oświetleniowych, zdjęcia zrealizowanych przez LUG projektów czy prezentacje programów wsparcia dla grup docelowych firmy. Dzięki możliwości wejścia w interakcję z obrazem, hologram przykuwa uwagę i dostarcza gościom odwiedzającym stoisko LUG wielu emocji. W tej strefie znajduje się również trójwymiarowa makieta miasta, na tle której wyświetlana jest animacja prezentująca możliwości jakie dają miastu rozwiązania klasy Smart City.
 
Targi Light + Building to dla nas bardzo ważne wydarzenie, w którym regularnie bierzemy udział już od 2002 roku. Podczas każdej edycji na naszym stoisku prezentujemy szereg innowacyjnych rozwiązań – zarówno produktów jak i narzędzi wsparcia dla naszych partnerów. W tym roku nasze stoisko dodatkowo koresponduje ze strategicznymi kierunkami rozwoju Grupy LUG S.A., dzięki czemu możemy je zaprezentować bardzo szerokiemu gronu gości odwiedzających nas na targach – komentuje Prezes Zarządu LUG Light Factory, Ryszard Wtorkowski.
 
Źródło: LUG

Treści powiązane:Komentarze:

Advertisement