Wydarzenia branżowe | Targi, konferencje, seminaria  (2017-10-30)   LIGHT + BUILDING

Light + Building 2018: nowe tematy przewodnie i oferta 2 600 wiodących wystawców

Tematem przewodnim podczas zbliżającej się edycji Light + Building 2018 będzie „Smartification”, czyli rosnący udział technologii smart w naszym codziennym życiu. Na targach zaprezentowane zostaną inteligentne i sieciowe rozwiązania, przyszłościowe technologie oraz najnowsze trendy zapewniające energooszczędność, wygodę i bezpieczeństwo użytkowników.
 
Jako wiodące targi oświetlenia, elektrotechniki i automatyki budynków, Light + Building oferuje pełną ofertę produktów i technologii związanych z automatycznymi systemami sterowania oraz zintegrowanym planowaniem budynków.
Light + Building to bez wątpienia wydarzenie promujące pionierskie idee. Niezmiernie nas cieszy olbrzymie zainteresowanie ze strony wystawców i chcemy tegoroczną edycją potwierdzić znaczenie Light + Building jako najważniejszych targów w branży oświetlenia, elektroniki i automatyzacji – powiedział Wolfgang Marzin, prezes Messe Frankfurt.

  Jednym z głównych tematów na targach będą kompleksowe technologie zabezpieczeń stanowiące połączenie różnych systemów, tj. monitoring video i kontrola dostępu oraz ich integracja w automatyce budynku. Rozwiązania dotyczące automatyzacji obiektów  oraz elektronicznych systemów bezpieczeństwa będzie można obejrzeć w hali 9.1. Uzupełnieniem wystawy będzie specjalny pokaz pod nazwą SECURE! Connected Security in Buildings, jak również Intersec Forum – odbywające się równocześnie z targami przez cztery dni, od 19 do 22 marca 2018. Na targach będzie również dostępny Przewodnik po Systemach Bezpieczeństwa – dzięki któremu odwiedzający z łatwością odnajdą interesujące ich miejsca.
 
Na specjalnym pokazie SECURE! Connected Security in Buildings dowiemy się jak wykorzystać innowacyjne rozwiązania technologiczne, aby zmniejszyć koszty eksploatacyjne oraz dopasować poszczególne funkcje budynku do potrzeb jego użytkowników. W odróżnieniu od ekspozycji wystawców – skupiających się na pojedynczych segmentach rynku – pokaz ten przybliży zastosowanie najnowszych technologii w różnych typach obiektów niemieszkalnych tj. hotelach, biurach, zakładach przemysłowych,  w szczególności pod kątem bezpieczeństwa oraz interfejsu użytkownika.
 
 
Estetyka i dobre samopoczucie w harmonii
 
Kluczowym elementem części oświetleniowej targów Light + Building 2018 będzie prezentacja najnowszych trendów rynkowych i designerskich. Postępująca cyfryzacja otworzyła całkiem nowy wymiar w projektowaniu opraw oświetleniowych. Nowości w tej dziedzinie coraz częściej tworzone są z myślą o indywidualnych potrzebach użytkowników, co wyraźnie widać w dynamicznym rozwoju Human Centric Lighting (HCL), czyli technologii oświetleniowej biorącej pod uwagę działanie światła na organizm i psychikę człowieka.  Badania naukowe udowodniły, że światło wpływa na nasz nastrój i poziom aktywności, na emocje, samopoczucie, a nawet wydajność w pracy.
 
Podobnie jak Human Centric Lighting, cyfryzacja jest kluczem do doskonalenia systemów sterowania oświetleniem ulicznym, a także niezbędnym elementem innych usług, takich jak punkty ładowania, bezprzewodowa sieć lokalna, czujniki i urządzenia do monitorowania, instalacje nagłośnieniowe oraz przyciski alarmowe. Wyposażone w tego typu dodatkowe funkcje, systemy sterowania oświetleniem ulicznym skutecznie wdrażają koncepcję inteligentnie oświetlonego miasta.
 
W halach od 1 do 6 i 10 oraz na Intersec Forum na odwiedzających czekają również oprawy oświetleniowe, oświetlenie techniczne, lampy wszelkiego rozmiaru, kształtu i zastosowania oraz szeroki wybór elementów oświetlenia i akcesoriów.
 

Stoiska polskich firm oświetleniowych na Light + Building 2016
Rosnąca obecność inteligentnych technologii w codziennym życiu
 
Elektronika i automatyzacja są nieodzowne w projektowaniu i funkcjonowaniu inteligentnych systemów sterowania budynkami. Oferując całościowe rozwiązania, elektrotechnika odgrywa kluczową rolę w inteligentnym systemie zarządzania budynkiem. Jedynie na Light + Building można obejrzeć rozwiązania elektrotechniczne w kontekście innych dziedzin inżynierii – takich jak oświetlenie czy automatyzacja obiektów – co daje odwiedzającym przegląd przez zintegrowane systemy użytkowe w pełni wykorzystujące potencjał do oszczędzania energii w budynkach.
 
Równie istotna dla rozwoju sektora jest automatyka budynku, polegająca na coraz wyższym stopniu zintegrowania oraz cyfryzacji instalacji elektrycznych w celu poprawy jakości naszego życia w domu i w biurze. Targi Light + Building uwzględniają rozwiązania i technologie ukierunkowane nie tylko na redukcję zużycia energii i coraz wyższe oczekiwania względem bezpieczeństwa, ale także biorące pod uwagę kreatywne możliwości, preferencje i wygodę użytkowników. W halach 8.0 i 11.0 wystawcy zaprezentują wybór energooszczędnych rozwiązań, instalacji elektrycznych oraz technologii sieciowych. Natomiast w hali 11.1 odwiedzający znajdą najnowsze propozycje ze świata designu.
 
Różnorodny wachlarz produktów i nowinek rynkowych to zaledwie jeden z aspektów Light + Building. Podczas sześciu dni targowych odbywać się będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących, skierowany do wystawców oraz odwiedzających przedstawicieli handlu i przemysłu, architektów i urbanistów, inżynierów, projektantów i artystów. Wśród wydarzeń towarzyszących dostępne będą fachowe seminaria i wykłady, wystawy specjalne i prezentacje trendów.
 

Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem targów Light + Building, Przedstawicielstwo Targów Frankfurt serdecznie zaprasza na wspólny wyjazd w dwóch wariantach.
 
  1. Oferta  autokarowa z pełnym serwisem, w terminie: 16 – 21 marca 2018 r., obejmująca 3 noclegi oraz 3 dni pobytu na targach, w cenie 1 490 zł +VAT od osoby (dopłata do pok. 1-osob. 405 zł +VAT).  Wyjazd autokaru z Warszawy, możliwość dołączenia do grupy w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Częstochowie, Katowicach lub we Wrocławiu. Przy dużym zainteresowaniu istnieje możliwość zorganizowania drugiego autokaru jadącego inną trasą np. przez Poznań.
 
  1. Oferta  samolotowa w terminie: 18 - 20 marca 2018 r., obejmująca 2 noclegi oraz 3 dni pobytu na targach, w cenie 2 290 zł +VAT od osoby (dopłata do pok. 1-osob. 270 zł +VAT). Wylot z Warszawy. Na życzenie możemy zorganizować wylot z innego miasta wg indywidualnej wyceny.
 
  1. Oferta niestandardowa dla grup min 10 osób (samolot) lub 20 osób (autokar) realizujemy wyjazdy wg indywidualnego zamówienia w atrakcyjnej cenie.
 
Więcej informacji o targach Light + Building na www.light-building.messefrankfurt.com

Komentarze: