Wydarzenia branżowe | Targi, konferencje, seminaria  (2021-02-24)  

Sympozjum Światła Wismar 2020/21 (LSW 2020/21)

Sympozjum Światła Wismar 2020/21 (Light Symposium Wismar 2020/21) pod hasłem „Przyszłość światła dziennego i sztucznego oświetlenia w zdrowym środowisku”, to trzydniowe międzynarodowe forum internetowe, które skupi się na najnowszych zagadnieniach dotyczących oświetlenia światłem dziennym i sztucznym w pro-zdrowotnych środowiskach tworzonych we wnętrzach budynków w odniesieniu do badań, teorii, technologii, projektowania i zastosowań.

Tytuł tegorocznego Sympozjum LSW 2020/21 podkreśla, że w dramatycznie zmieniającym się świecie zdrowie i dobrostan człowieka znajdują się w centrum zainteresowania i troski. Wpływ oświetlenia i związane z nim możliwości są obecnie trudne do zdefiniowania, dlatego będą one przedmiotem debaty.
 
Zarówno dziś, jak i w przyszłości, projekty oświetlenia architektonicznego wykorzystującego światło dzienne i sztuczne muszą lepiej uwzględniać potrzebę interdyscyplinarnej współpracy między naukowcami, badaczami medycyny, przemysłem oświetleniowym i projektantami oświetlenia. Dlatego edukacja i kształcenie ustawiczne w formie takiego wydarzenia jest i pozostanie podstawą wszelkich zmian w dziedzinie projektowania oświetlenia jako dyscypliny i zawodu.
                    
Pierwotnie Sympozjum miało odbyć się w sposób tradycyjny, jako bezpośrednie spotkanie uczestników, jeszcze w październiku 2020 r. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa odbędzie się jednak w formie on-line, na internetowej platformie Zoom , od środy 10 marca do piątku 12 marca 2021 r.
 

Piętnastu renomowanych prelegentów z takich krajów jak Niemcy, Włochy, Francja, Austria, Polska, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania (Wielka Brytania) i Stany Zjednoczone Ameryki (USA), posiadających wiedzę na temat ich specjalizacji (architektura, światło dzienne, projektowanie oświetlenia, nauki o środowisku, biologia, astronomia i medycyna) przedstawi referaty związane z badaniami i praktyką.
 
Więcej informacji na temat Light Symposium Wismar 2020/21 można znaleźć na stronie internetowej sympozjum https://www.lightsymposium.de/ lub kontaktując się z Panią Dr Karoliną M. Zielinską-Dabkowską pod adresem mailowym k.zielinska-dabkowska@pg.edu.pl.
 

Komentarze: