Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2018-11-28)   LEDVANCE

Dr Jacob C. Tarn zrezygnował z funkcji dyrektora generalnego w LEDVANCE

Dr Jacob C. Tarn, który od stycznia br. pełnił funkcję dyrektora generalnego firmy Ledvance, zrezygnował z niej z powodów osobistych. Dr Tarn poinformował o swojej decyzji członków Rady Nadzorczej, która rozpoczęła już poszukiwanie nowego kandydata na jego miejsce. Do czasu jego znalezienia obowiązki Tarna pełnić będą wspólnie dwaj dotychczasowi dyrektorzy – ds. sprzedaży i marketingu oraz finansowy.

 
Objęcie stanowiska CEO przez Tarna na początku 2018 r. wiązało się z nadziejami na wykorzystanie jego doświadczeń w zakresie komponentów LED. Poprzednio Tarn kierował działalnością w obszerze LED w firmie Samsung Electronics, a wcześniej w TSMC (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company). Bez wątpienia Tarn bardzo dobrze znał i rozumiał łańcuch dostaw komponentów LED. W firmie LEDvance pozyskiwał komponenty za pośrednictwem firmy MLS – dominującej spółki powiązanej kapitałowo z LEDvance, a także dzięki umowie w sprawie zaopatrzenia zawartej z firmą Osram Opto Semiconductors w procesie sprzedaży części firmy Osram.  W trakcie swojej krótkiej pracy w Ledvance Tarn dał się poznać z bardzo aktywnych działań na rzecz przekształcenia firmy od pozycji producenta źródeł światła w kierunku działającego w skali globalnej oferenta pełnej gamy najnowocześniejszych rozwiązań oświetleniowych.   
 
   
dr Jacob C. Tarn
Firma LEDVANCE poczyniła znaczne postępy, aby stać się wiodącą na świecie firmą działającą w pełnym zakresie oświetlenia LED. Erol Kirilmaz, Tim Yun Chen, którzy przejściowo będą wspólnie pełnić obowiązki CEO oraz cały zespół zarządzający sprawią, że działalność będzie przebiegać sprawnie, dopóki nie zostanie wyznaczony nowy dyrektor generalny ­– powiedział Lawrence Lin, przewodniczący Rady Nadzorczej Ledvance.

 

Treści powiązane:Komentarze: