Wręczenie statuetek odbyło się w poniedziałek 10 października na uroczystej gali, podczas otwarcia XI Forum Przetargów Publicznych w Jachrance k. Warszawy. Kapituła oceniała zrealizowane zadania, będące zamówieniami publicznymi, których wartość przekracza 30 tys. euro. Nagrodzona Energa Oświetlenie wygrała jeden z największych przetargów na modernizację oświetlenia ulicznego w Polsce w Bydgoszczy. Zastosowanie energooszczędnego sprzętu oświetleniowego oraz inteligentnych układów sterujących, znacznie obniży energochłonność systemu oświetleniowego i przyniesie miastu realne oszczędności wydatków na energię elektryczną.

– Zależy nam na dobrej współpracy z samorządami przy wdrażaniu najnowszych rozwiązań technicznych poprawiających komfort życia, bezpieczeństwo i zmniejszających zużycie energii elektrycznej i emisję zanieczyszczeń. Bydgoska realizacja jest najlepszym podsumowaniem naszego zaangażowania – mówi Dariusz Kaśków, prezes Energa SA. – Jesteśmy też dumni, że doceniono naszą dbałość o transparentność w przeprowadzaniu przetargów publicznych.
„Kryształy” przyznawane są zamawiającym, którzy przeprowadzają postępowania w sposób przejrzysty i nienaruszający zasad uczciwej konkurencji, doprowadzając do wyboru najkorzystniejszej oferty. Nagradzani są także wykonawcy, którzy realizują inwestycje w zgodzie z najwyższymi standardami i poszanowaniem dla publicznych pieniędzy.
Energa Oświetlenie otrzymała nagrodę VIII edycji konkursu w kategorii „Inwestycje wpływające na poprawę funkcjonowania infrastruktury drogowo-komunikacyjnej”. Oceniano w niej zadania, których przedmiotem była budowa lub modernizacja m.in. przedsięwzięć skierowanych na poprawę komunikacji zbiorowej, dróg, przejść dla pieszych, węzłów drogowych, mostów. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Środowiska.

Energa Oświetlenie wymieniła na ponad 400-stu ulicach Bydgoszczy blisko 7300 szt. opraw oświetleniowych starego typu na nowoczesne i energooszczędne oprawy LED-owe o mocy od 26 do 148 W. Miasto Bydgoszcz przeprowadziło tą modernizację sieci oświetleniowej w ramach programu SOWA – projektu polegającego na dofinansowaniu przez NFOŚiGW modernizacji oświetlenia ulicznego realizowanego przez Samorządy. Modernizacja objęła także uruchomienie i konfigurację nowoczesnego inteligentnego systemu zdalnego sterowania i monitoringu oświetlenia zapewniającego indywidualne sterowanie każdą zainstalowaną oprawą. W wyniku przeprowadzonej modernizacji oświetlenia ulicznego koszty zużycia energii elektrycznej w mieście spadną o ponad 60 procent.
Źródło: Energa Oświetlenie
Treści powiązane: