Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2015-11-12)   LUG

LUG oświetli metro w Sao Paulo (Brazylia)

Spółka LUG do Brazil Ltda. należąca do Grupy Kapitałowej LUG S.A. podpisała kontrakt na dostawy specjalistycznego oświetlenia do modernizowanych linii metra w Sao Paulo. Pierwsza część modernizacji obejmie trzy najstarsze odcinki metra. Jest to projekt pilotażowy, który ma być w przyszłości rozszerzony na pozostałe linie podziemnej kolei w Sao Paulo.

 


Rok 2014 LUG rozpoczął ogłoszeniem prestiżowego kontraktu na oświetlenie II Linii Metra w Warszawie. Od tej pory infrastruktura transportowa coraz istotniej wyróżnia się w portfelu projektów realizowanych przez zielonogórskiego producenta. Po projektach oświetlenia Metra w Algierze i lotniska w Kopenhadze nadeszła kolej na oświetlenie metra w Brazylii, w Sao Paulo.
 
W ciągu ostatnich kilku lat zielonogórski producent opraw i systemów oświetlenia LED zrealizował  kilka dużych kontraktów, wymagających dostaw specjalistycznego oświetlenia odpowiedniego dla infrastruktury transportowej. Umowa na dostawy oświetlenia do modernizowanego metra w Sao Paulo jest efektem obecności Grupy Kapitałowej LUG w Brazylii. W 2012 roku pracę nad budową marki LUG na rynku Południowej Ameryki rozpoczęła spółka LUG do Brazil Ltda.
 
- Nad dużymi projektami oświetleniowymi, zarówno w Europie jak i w Ameryce Południowej pracuje się w naszej branży od 1,5 roku do 2 lat. Oprawy oświetleniowe wpisywane są do projektów i oczekują na pozostałe etapy procesu inwestycyjnego. Po trzech latach obecności na brazylijskim rynku  możemy przekazać informację o znaczącym projekcie, jakim jest oświetlenie modernizowanego metra w Sao Paulo. To pokazuje, że poprzednie okresy zostały właściwie wykorzystane. informuje Ryszard Wtorkowski, Prezes LUG S.A.
 
Kontrakt zakłada dostawy oświetlenia do trzech linii metra wchodzących w skład sieci komunikacyjnej metropolii Sao Paulo – nr 1, 2 i 3. Dostawy rozpoczną się z końcem bieżącego miesiąca i zrealizowane mają być do końca listopada 2016 roku.
 
Modernizacja metra w Sao Paulo to prestiżowy projekt, który Grupa Kapitałowa LUG S.A. otrzymała mimo względnie krótkiej obecności na rynku Ameryki Południowej. Nie bez znaczenia  było z pewnością doświadczenie w realizacji projektów oświetlenia infrastruktury transportowej. Ważnym argumentem mogły być także możliwości techniczne produkcji wysokiej klasy oświetlenia LED, która do końca 2015 roku zakończy pierwszy etap budowy centrum badawczo-rozwojowego z zespołem hal do produkcji elektroniki. Obiekt ten w całości dedykowany będzie technologii LED, zarówno w zakresie badań, jak i produkcji opraw oświetleniowych.
 
Źródło: LUG

Komentarze: