Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2022-01-19)   LUG

LUG uruchamia nową część Centrum Badawczo-Rozwojowego w Nowym Kisielinie

LUG Light Factory, spółka zależna LUG S.A., jednego z największych na naszym rynku producentów oświetlenia, zakończyła rozbudowę swojego drugiego zakładu zlokalizowanego w Nowym Kisielinie. W dniu 17 stycznia 2022 r. oficjalnie podpisano protokół odbioru końcowego i rozpoczęto użytkowanie obiektu.

 


Do podpisania protokołu końcowego z uwagami doszło w dniu 17 stycznia 2022 roku pomiędzy inwestorem, LUG Light Factory Sp. z o.o. oraz generalnym wykonawcą M&J Sp. z o.o. z siedziba w Żarach. W wyniku dokonanego odbioru LUG rozpoczął bieżące użytkowanie nowej hali magazynowej oraz dobudowanej części budynku administracyjnego. Na terenie obiektu będą jeszcze trwały prace wykończeniowe związane z usuwaniem usterek, które jednak nie mają wpływu na możliwość użytkowania obiektu.
 

Nasze nowa hala magazynowa jest już gotowa do pracy. W kolejnych dniach magazyn zapełni się pierwszymi towarami i produktami, a do części administracyjnej cyklicznie będą wprowadzać się pracownicy biurowi. Nowa przestrzeń pozwoli nam w jeszcze lepszy sposób wykorzystywać potencjał rozwojowy, a nowy magazyn uwolni dotychczasową przestrzeń magazynową, co zwiększy również nasze moce produkcyjne. – mówi Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A. komentując zakończenie inwestycji.

 
Ze względu na zmiany projektowe polegające na przeprojektowaniu planowanego i dołożeniu jeszcze jednego wjazdu, ich wykonanie zostanie objęte dodatkowym aneksem i nie podlegało czynnościom odbiorowym. LUG do tego czasu będzie korzystał z istniejącego wjazdu głównego.
 
Inwestycja dotyczyła rozbudowy hali magazynowej z zapleczem biurowo – socjalnym w Centrum Badawczo – Rozwojowym Grupy. Dzięki niej, powierzchnia magazynowa zwiększyła się o 3000 mkw., natomiast przestrzeń biurowo – socjalna powiększyła się o ok. 500 mkw. Centrum w Nowym Kisielinie jest drugim zakładem produkcyjnym Grupy LUG w Polsce. Pierwszym jest powstała w 2008 roku siedziba w Zielonej Górze, która została wybudowana ze środków z emisji akcji. Od tego momentu Grupa nie dokonywała kompleksowej rozbudowy przestrzeni magazynowych, a inwestycje skupiały się wokół technologii i powierzchni produkcyjnych. Powiększony obiekt usprawni gospodarkę magazynową Grupy i dostarczy przestrzeni do dalszego rozwoju holdingu.
 

Źródło: LUG

Treści powiązane:Komentarze: