Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2016-07-28)   OSRAM

Osram ogłosił sprzedaż swojej spółki Ledvance chińskiemu konsorcjum

Chińskie konsorcjum składające się z firmy inwestycyjnej IDG Capital Partners (IDG) jako inwestor strategicznego oraz chińskiego producenta oświetleniowego MLS Co., Ltd. (MLS) i inwestora finansowego Yiwu State-Owned Assets Operation Center (Yiwu) zakupiło firmę LEDVANCE, która powstała na początku 2016 r. jako wydzielona część OSRAM Light AG zajmująca się oświetleniem ogólnym.Wartość transakcji wyniosła 439,58 mln. Euro. Osram otrzyma dodatkowo zapłatę z tytułu umów licencyjnych dotyczących znaków towarowych.

MLS jest jednym z kluczowych graczy na chińskim rynku produktów oświetleniowych LED. Korzystając z doświadczenia Ledvance, firma MLS zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku światowym. W zamian Ledvance uzyska lepszy dostęp do rosnącego rynku chińskiego. Na podstawie porozumienia z Osram, firma Ledvance będzie mogła nadal korzystać z marek Osram i Osram Sylvania dla swoich produktów.

Transakcja podlega określonym warunkom finalizacji i musi być zaakceptowana przez odpowiednie władze. Sprzedaż ma zostać sfinalizowana w trakcie roku księgowego 2017.
 

Treści powiązane:Komentarze: