Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2016-07-28)   OSRAM

Osram ogłosił sprzedaż swojej spółki Ledvance chińskiemu konsorcjum

Chińskie konsorcjum składające się z firmy inwestycyjnej IDG Capital Partners (IDG) jako inwestor strategicznego oraz chińskiego producenta oświetleniowego MLS Co., Ltd. (MLS) i inwestora finansowego Yiwu State-Owned Assets Operation Center (Yiwu) zakupiło firmę LEDVANCE, która powstała na początku 2016 r. jako wydzielona część OSRAM Light AG zajmująca się oświetleniem ogólnym.Wartość transakcji wyniosła 439,58 mln. Euro. Osram otrzyma dodatkowo zapłatę z tytułu umów licencyjnych dotyczących znaków towarowych.

MLS jest jednym z kluczowych graczy na chińskim rynku produktów oświetleniowych LED. Korzystając z doświadczenia Ledvance, firma MLS zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku światowym. W zamian Ledvance uzyska lepszy dostęp do rosnącego rynku chińskiego. Na podstawie porozumienia z Osram, firma Ledvance będzie mogła nadal korzystać z marek Osram i Osram Sylvania dla swoich produktów.

Transakcja podlega określonym warunkom finalizacji i musi być zaakceptowana przez odpowiednie władze. Sprzedaż ma zostać sfinalizowana w trakcie roku księgowego 2017.
 

Treści powiązane:Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - wydarzenia branżowe

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Polsce

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Pols...

CO-Unity B.V. oficjalny przedstawiciel producenta oświetlenia Toshiba otwiera pierwsze biuro w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zaoferuje produkty z linii oświetlenia konsumenckiego, które trafią na sklepowe półki w kwietniu 2017. W ofercie znajdą się także rozwiązania dla sektora publicznego i rolnego oraz przemysłu.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Philips Lighting ogłosił roczne wyniki firmy oraz wyniki za czwarty kwartał 2016. Firma odnotowała roczny wzrost marży zysku z działalności operacyjnej o 180 punktów bazowych, do poziomu 9,1% i wolny przepływ środków pieniężnych w wysokości 418 milionów euro.

 Dyrektor Generalny Philips Lighting – Eric Rondolat, z wizytą w Polsce

Dyrektor Generalny Philips Lighting – E...

Na przełomie listopada i grudnia Polskę odwiedził Eric Rondolat, który pełni funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) firmy Philips Lighting. 2 grudnia Eric Rondolat spotkał się z dziennikarzami w zabytkowej hali targowej Koszyki w Warszawie, aby opowiedzieć o planach firmy, przyszłości branży oświetleniowej i zaprezentować wynik dwuletniej współpracy Philips Lighting z inwestorem odbudowy tego historycznego obiektu.

Patent na sterowanie strumieniem świetlnym

Patent na sterowanie strumieniem świetln...

Spółka Apanet Green System uzyskała ochronę patentową na sposób oraz układ do sterowania strumieniem świetlnym przy wykorzystaniu stateczników elektronicznych oraz zasilaczy LED – w zależności od źródła światła.

110 lat marki Osram – od żarówki do inteligentnego oświetlenia

110 lat marki Osram – od żarówki do inte...

W 2016 r. marka Osram obchodzi swój jubileusz. W ciągu 110 lat istnienia udało się jej pokazać różne oblicza światła – od tradycyjnych źródeł światła, poprzez lampy wyładowcze i LED, aż po światło laserowe i podczerwone. Dziś Osram jest już nie tylko producentem, lecz także kompleksowym dostawcą technologii oświetleniowych. Jubileusz firmy zbiegł się z istotnymi zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły w spółce

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Krakowski start-up Silvair, działający w branży inteligentnego oświetlenia, zamknął pierwszą rundę finansowania, pozyskując od inwestorów łączną kwotę 12 milionów dolarów. Fundusze te przeznaczone zostaną na dalszy rozwój pionierskiej platformy smart lighting oraz wzmocnienie międzynarodowych działań w zakresie marketingu oraz obsługi klienta.