Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2019-07-04)   SITECO

Osram sprzeda Siteco funduszowi inwestycyjnemu Stern Stewart Capital

Osram znalazł nowego właściciela dla swojego biznesu opraw oświetleniowych Siteco. Będzie nim fundusz inwestycyjny Stern Stewart Capital, który zamierza kontynuować obecne podejście do transformacji. Oddzielenie od Osram daje firmie Siteco wolność w zakresie dalszego rozwoju. Wraz z oddzieleniem od poprzednich struktur Grupy poprawie ulegnie również sytuacja kosztowa. Sprzedaż biznesu opraw oświetleniowych jest dla Osram kontynuacją transformacji w kierunku firmy high-tech.

 


 „Stern Stewart podejmie się roli przedsiębiorcy I zaoferuje Siteco I jego pracownikom dobre perspektywy”, powiedział Olaf Berlien, CEO Osram Licht AG. „W ten sposób możemy zapewnić Siteco strategiczną i operacyjną ciągłość działań, podczas gdy Osram skupi się na działaniach w zakresie fotoniki. ” Z punktu widzenia Stern Stewart Capital firma Siteco ma tworzyć innowacyjną technologię oświetleniową projektowaną i produkowaną w Niemczech. „Z niecierpliwością oczekujemy wsparcia właścicielskiego dla wysoko zmotywowanego zespołu Siteco i kierownictwa firmy” – powiedział Markus Pertl, Partner Zarządzający Stern Stewart Capital.
 
Obie strony zgodziły się nie ujawniać żadnych szczegółów finansowych transakcji. W poprzednim roku finansowym Siteco – specjalista od opraw oświetleniowych z siedzibą w Traunreut w Niemczech, zatrudniał około 900 osób i generował przychody w wysokości ponad 200 milionów euro. Dzięki wyraźnemu przestawieniu firma po raz pierwszy od lat była na plusie. Nowy właściciel oferuje pracownikom doskonałe perspektywy. W ramach transakcji Osram i nowy właściciel zapewnią firmie solidne zasoby finansowe. Stern Stewart Capital zapewnił, że w tym celu, w najbliższych latach nie będzie pobierał żadnych dywidend od Siteco. Fundusz inwestycyjny Stern Stewart Capital został założony przez partnerów renomowanej firmy doradztwa strategicznego Stern Stewart & Co i jest jej ramieniem inwestycyjnym. Stern Stewart & Co. ma swoją siedzibę główną w Monachium. Od 2016 r. wspiera Osram w różnych projektach, a od 2017 r. także Siteco w związku z procesem transformacji. Dlatego Siteco – specjalista od opraw oświetleniowych, zyska nowego właściciela, który dobrze zna firmę i ma wiedzę konieczną, aby wnieść dalszy wkład w jego przyszły sukces.
 
Źródło: Siteco
 

Treści powiązane:Komentarze: