Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-11-24)  

Oświetlenie z Polski w Polskim Pawilonie na EXPO 2020 w Dubaju

W październiku ruszyła Światowa Wystawa EXPO 2020 pod hasłem "Connecting Minds, Creating The Future" (Łącząc umysły, tworzymy przyszłość). Wystawa potrwa do 31 marca 2022. Pawilon Polski na EXPO 2020 w Dubaju to centrum prezentacji naszego kraju. Na powierzchni 2000 m² przez kolejne 6 miesięcy odbędzie się blisko tysiąc różnych wydarzeń z udziałem około 2,5 tys. polskich firm. Hasłem  przewodnim pawilonu jest „Poland. Creativity by nature -Polska. Kreatywność inspirowana naturą”.


LUG partnerem Pawilonu Polskiego na EXPO 2020
 
Aby zabezpieczyć osoby przebywające w Pawilonie, w ramach Programu Partnerskiego realizowanego z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, firma LUG dostarczyła do tego wyjątkowego obiektu profesjonalne oprawy UV-C do sterylizacji pomieszczeń i ochrony przed wirusami. Rozwiązania te skutecznie chronią zarówno gości jak i obsługę Pawilonu przed potencjalnie niebezpiecznymi mikro-organizmami, co jest obecnie niezwykle istotne szczególnie w kontekście pandemii COVID-19. Zaangażowanie firmy LUG w wyposażenie Pawilonu nie ograniczyło się do Programu Partnerskiego. Można w nim zobaczyć także inne oprawy oświetleniowe z firmowego portfolio nowoczesnych, energooszczędnych rozwiązań do oświetlenia wnętrz, które zostały dostarczone w ramach współpracy z wykonawcą Pawilonu.

 


Oprawy oświetleniowe z Lena Lighting na wystawie „Creative by nature”
 
Polski design i innowacyjność podczas czasowej wystawy „Creative by nature” na Expo 2020 w Dubaju reprezentują również cztery energooszczędne oprawy oświetleniowe produkowane przez firmę Lena Lighting. Ekspozycja, której dyrektorem artystycznym jest Dorota Koziara, obejmuje produkty z 21 polskich firm, w tym aż 4 lampy z portfolio LenyLighting.
 
Podczas wystawy będzie można zobaczyć m.in. energooszczędne lampy przeznaczone do oświetlenia wnętrz oraz wykorzystujące światło ultrafioletowe służące do dezynfekcji powietrza i powierzchni.
 
Wystawa jest prezentacją wybranych, najciekawszych, innowacyjnych produktów polskiego przemysłu i rzemiosła. Wielu spośród twórców inspirowało się pięknem natury, niektóre z projektów są współczesną interpretacją tradycyjnych technik rzemieślniczych z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Wszystkie są produkowane przy użyciu ekologicznych technologii, z myślą o zrównoważonym rozwoju. Ekspozycja wpisuje się w tematykę ogólną EXPO 2020 oraz w główne hasło Pawilonu Polski „Poland. Creativity inspired by nature”.
 
Wystawa „Creative by nature” jest organizowana przez Urząd Patentowy RP we współpracy z Ministerstwem Rozwoju i Technologii oraz przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Ekspozycję można oglądać w Pawilonie Polskim na Expo 2020 w Dubaju od 18.11. do 01.12.2021.
 
 


 
Polski Pawilon od początku budzi duże zainteresowanie i znalazł się w gronie 17 wyróżnionych, najlepszych Pawilonów na EXPO 2020 spośród ponad 200 dostępnych dla zwiedzających, promujących dorobek kulturalny i potencjał gospodarczy państw. Pawilon Polski ma inspirować i dzielić się ze światem rozwiązaniami dla świadomej, zrównoważonej przyszłości. Zrównoważone oświetlenie całkowicie wpisuje się w tą koncepcję. 
 
Wystawa EXPO 2020 jest wyjątkowa pod wieloma względami. Po raz pierwszy odbywa się w regionie Bliskiego Wschodu. Organizatorzy szacują, że przyciągnie 18 milionów gości, stając się największą i najważniejszą imprezą na świecie o charakterze promocyjno-kulturalnym. To cały świat w jednym miejscu i doskonała okazja do wzmocnienia siły polskiej przedsiębiorczości oraz naszego biznesu na rynkach zagranicznych. 


Opracował: Marek Kołakowski
na podstwaie materiałów firm LUG i Lena Lighting
 

Treści powiązane:Komentarze:


Advertisement