Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-02-14)   OSRAM OPTO SEMICONDUCTORS

Projekt FLINGO: międzynarodowy zespół ekspertów poprawi właściwości diod LED

W związku z rosnącymi wymaganiami dotyczącymi właściwości elektrycznych, optycznych i termicznych diod LED, coraz więcej uwagi poświęca się badaniom nad materiałami o nowych właściwościach. Celem projektu FLINGO rozpoczętego przez Osram Opto Semiconductors jest opracowanie nowych materiałów, szczególnie do tworzenia półprzewodnikowych cienkich warstw napylanych i procesów, które mogłyby poprawić charakterystyki diod LED, takie jak wydajność i trwałość.
 
Celem programu FLINGO (Functional Inorganic Layers for Next Generation Optica Devices) jest utrzymanie i wzmocnienie pozycji firmy Osram Opto Semiconductors jako lidera w zakresie innowacyjności produktów LED. Jako koordynator projektu, od lutego 2017 r., Osram OS współpracuje z renomowanymi uczelniami, instytutami badawczymi i firmami. Oprócz Osram OS jako koordynatora, uczestnikami projektu FLINGO są Uninova z New University w Lizbonie, fińska firma Picosun Oy zajmująca się technologią warstw cienkich, Fraunhofer Institute for Silicate Research ISC w Würzburg oraz Uniwesytet Wileński. Program jest sponsorowany przez Niemieckie Federalne Ministerstwo Edukacji i Badań w ramach inicjatywy M-ERA.NET.UE.
 
W ramach projektu FLINGO badane są różne metody nanoszenia warstw cienkich. Partnerzy projektu będą pracować pod przewodnictwem dr Davida O’Briena z firmy Osram Opto Semiconductors nad całym spektrum właściwości nowych materiałów, w tym zwiększoną trwałością, niższą opornością elektryczną warstw i zwiększeniem emisji światła. Wymaga to nowych materiałów i innowacyjnych lub poprawionych procesów nanoszenia warstw.
 
Źródło: Osram

Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - wydarzenia branżowe

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Polsce

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Pols...

CO-Unity B.V. oficjalny przedstawiciel producenta oświetlenia Toshiba otwiera pierwsze biuro w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zaoferuje produkty z linii oświetlenia konsumenckiego, które trafią na sklepowe półki w kwietniu 2017. W ofercie znajdą się także rozwiązania dla sektora publicznego i rolnego oraz przemysłu.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Philips Lighting ogłosił roczne wyniki firmy oraz wyniki za czwarty kwartał 2016. Firma odnotowała roczny wzrost marży zysku z działalności operacyjnej o 180 punktów bazowych, do poziomu 9,1% i wolny przepływ środków pieniężnych w wysokości 418 milionów euro.

 Dyrektor Generalny Philips Lighting – Eric Rondolat, z wizytą w Polsce

Dyrektor Generalny Philips Lighting – E...

Na przełomie listopada i grudnia Polskę odwiedził Eric Rondolat, który pełni funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) firmy Philips Lighting. 2 grudnia Eric Rondolat spotkał się z dziennikarzami w zabytkowej hali targowej Koszyki w Warszawie, aby opowiedzieć o planach firmy, przyszłości branży oświetleniowej i zaprezentować wynik dwuletniej współpracy Philips Lighting z inwestorem odbudowy tego historycznego obiektu.

Patent na sterowanie strumieniem świetlnym

Patent na sterowanie strumieniem świetln...

Spółka Apanet Green System uzyskała ochronę patentową na sposób oraz układ do sterowania strumieniem świetlnym przy wykorzystaniu stateczników elektronicznych oraz zasilaczy LED – w zależności od źródła światła.

110 lat marki Osram – od żarówki do inteligentnego oświetlenia

110 lat marki Osram – od żarówki do inte...

W 2016 r. marka Osram obchodzi swój jubileusz. W ciągu 110 lat istnienia udało się jej pokazać różne oblicza światła – od tradycyjnych źródeł światła, poprzez lampy wyładowcze i LED, aż po światło laserowe i podczerwone. Dziś Osram jest już nie tylko producentem, lecz także kompleksowym dostawcą technologii oświetleniowych. Jubileusz firmy zbiegł się z istotnymi zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły w spółce

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Krakowski start-up Silvair, działający w branży inteligentnego oświetlenia, zamknął pierwszą rundę finansowania, pozyskując od inwestorów łączną kwotę 12 milionów dolarów. Fundusze te przeznaczone zostaną na dalszy rozwój pionierskiej platformy smart lighting oraz wzmocnienie międzynarodowych działań w zakresie marketingu oraz obsługi klienta.