Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2018-01-22)   ROSA

Rosa zainwestuje 62 mln zł w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Polska firma Rosa, specjalizująca się w projektowaniu i produkcji kompletnych zestawów oświetlenia zewnętrznego, uzyskała nowe zezwolenie na działalność w Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A.
 
 
fot. Rosa

Firma Rosa działa na terenie KSSE w Tychach niemalże od początku istnienia Katowickiej Strefy. Obecnie firma posiada 3 zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 24 000 m², zlokalizowane w Tychach. Uzyskując nowe zezwolenie, Inwestor zobowiązał się zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie kształtujące się na poziomie ponad 200 pracowników, o co najmniej 30 nowych osób do końca 2020 roku i do poniesienia nakładów inwestycyjnych o wartości co najmniej 62 mln zł.
Firma Rosa rozpoczęła swoją działalność 1 marca 1992 r. w Lędzionach. Początkowo oferowała wyroby elektryczne oraz usługi, głównie na rzecz branży oświetlenia zewnętrznego. Pięć lat później zakład został przeniesiony na teren Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Podstrefie Tyskiej. Dalsze lata przyniosły szybki i dynamiczny rozwój. Obecnie firma posiada swoje zakłady w Rosji i na Słowacji, zatrudnia ponad 300 pracowników, a produkty Rosa są obecne w pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Już od 25 lat Rosa jest rozpoznawalna jako marka produktów oświetleniowych na najwyższym poziomie technologicznym, o wysokich walorach jakościowych i estetycznych.

Źródło: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Rosa

Treści powiązane:Komentarze: