Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-02-16)   SEOUL SEMICONDUCTORS

Seoul Semiconductor rozpoczyna masową produkcję opatentowanych diod LED Filament

Firma Seoul Semiconductor ogłosiła rozpoczęcie produkcji swojego najnowszego produktu o nazwie Filament LED. Rozwiązanie to podobne jest do diod LED COB (Chip On Board), ale forma końcowa produktu jest inna i ma także zupełnie inne przeznaczenie. Wartość rynku docelowego dla tego typu produktów szacowana jest na około 1,3 mld. USD.
- Bazując na swoich solidnych patentach, Seoul Semiconductor kontynuuje powiększanie swojego udziału w rynku rozwiązań typu Filament LED, których rynek wyceniany jest na około 1,3 miliarda USD – powiedział Kibum Nam, CTO firmy Seoul Semiconductor. – Będziemy mocno promować siłę technologii LED Seoul Semiconductor poprzez rozwiązania Filament LED – dodał.
 
Rozwiązania typu Filament LED od Seoul Semiconductor umożliwiają generowanie światła o wysokiej jakości, bardzo zbliżonej do światła dziennego. Dzięki temu łatwiejsze staje się połączenie przyjemnego design’u z jakością generowanego światła, które wpływa na odczucia obserwatorów. Podłużna budowa pozwala Filament LED na dookólny rozsył światła, dzięki technologii COB bazującej na bardzo cienkich ceramicznych podłożach. Pojedyncze paski Filament LED generują standardowo od około 105 do około 210 lumenów, przy temperaturze barwowej CCT równej 2700 K i CRI minimum 80. Dzięki temu z łatwością znajdą zastosowanie w miejscach, gdzie dostarczanie światła ma także wymiar estetyczny – w restauracjach, kawiarniach, hotelach, poczekalniach, salonach. Jest to doskonała alternatywa dla wysłużonych już żarówek. Z pewnością jest to alternatywa o znacznie wyższych sprawnościach niż wszelkie dostępne żarówki, a także energooszczędne świetlówki kompaktowe. Prace nad tą technologią rozpoczęły się w Seoul Semiconductor już w 2000 r., długo przed pojawieniem się pierwszych zapytań o tego typu rozwiązania. Produkcja była wstrzymana do tej pory, ponieważ główne zainteresowanie budziły produkty innego typu, a rynek nie był jeszcze gotowy do adaptacji Filament LED. Decyzja ta obrazuje bardzo jasną i długoterminową wizję firmy Seoul Semiconductor. Firma jest w posiadaniu patentów, które obejmują produkcję chipów, COB oraz procesów projektowania modułów. Są to najważniejsze technologie powiązanie z produkcją Filament LED. Dzięki szerokiemu wachlarzowi patentów, firma Seoul Semiconductor chroni swoich klientów i ich produkty przed nieuczciwą konkurencją.
 

Na oficjalnej stronie internetowej Seoul Semiconductor można przeczytać – "Podejmujemy kroki prawne z uwagi na liczne naruszenia własności intelektualnej przez producentów zamienników żarówek LED".
 
Ogólnoświatowy rynek żarówek szacowany jest na 7 mld. szt. rocznie, z czego 2,5 mld. to żarówki do różnego typu rozwiązań dekoracyjnych, czyli główny kierunek promocji Filament LED. Zastosowanie Filament LED na rynku już się rozpoczęło – produkty trafiają na półki sklepowe w różnych formach i kształtach.
 
Obecnie Filament LED dostępne są w dwóch wersjach długości: 38 mm oraz 50mm.
 

Seoul Semiconductor
 
Firma Seoul Semiconductor opracowuje oraz sprzedaje diody LED (Light Emitting Diodes) dla rynku oświetlenia ogólnego, automotive, back-lighting (TV, smartphone) oraz oświetlenia specjalnego (UV). Jako jeden z pięciu największych producentów diod LED na świecie, Seoul Semiconductor posiada ponad 12,000 patentów, oferuje szeroką gamę unikalnych technologii oraz dostarcza miliardy diod każdego miesiąca do setek klientów na całym świecie. Głównymi, unikalnymi oraz innowacyjnymi technologami, którymi firma może się pochwalić, są: "Wicop LED" - diody LED nieposiadające obudowy; "Acrich" - wiodąca technologia zasilania diod LED bezpośrednio z sieci 230V AC; "Acrich MJT LED" - technologia tworzenia chipu diody z wysokim napięciem przewodzenia, "nPola" - nowy sposób generowania światła z chipu diody za pomocą nowych, doskonalszych materiałów (GaN on GaN), dzięki czemu gęstość prądu jak i światła jest 10-krotnie większa w porównaniu do standardowych rozwiązań.
 
Źródło: Seoul Semiconductor
 

Komentarze:


Katalogi

Katalog firm PL Katalog importerów  Katalog stron WWW

Archiwum informacji

Archiwum newsów

Forum dyskusyjne

Forum dyskusyjne wortalu LIGHTING.PL

Giełda pracy

Giełda pracy

Targi, konferencje

Targi, konferencje

Najciekawsze artykuły - wydarzenia branżowe

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Polsce

CO-Unity przedstawicielem Toshiba w Pols...

CO-Unity B.V. oficjalny przedstawiciel producenta oświetlenia Toshiba otwiera pierwsze biuro w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma zaoferuje produkty z linii oświetlenia konsumenckiego, które trafią na sklepowe półki w kwietniu 2017. W ofercie znajdą się także rozwiązania dla sektora publicznego i rolnego oraz przemysłu.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Wyniki Philips Lighting za 2016 r.

Philips Lighting ogłosił roczne wyniki firmy oraz wyniki za czwarty kwartał 2016. Firma odnotowała roczny wzrost marży zysku z działalności operacyjnej o 180 punktów bazowych, do poziomu 9,1% i wolny przepływ środków pieniężnych w wysokości 418 milionów euro.

 Dyrektor Generalny Philips Lighting – Eric Rondolat, z wizytą w Polsce

Dyrektor Generalny Philips Lighting – E...

Na przełomie listopada i grudnia Polskę odwiedził Eric Rondolat, który pełni funkcję Dyrektora Generalnego (CEO) firmy Philips Lighting. 2 grudnia Eric Rondolat spotkał się z dziennikarzami w zabytkowej hali targowej Koszyki w Warszawie, aby opowiedzieć o planach firmy, przyszłości branży oświetleniowej i zaprezentować wynik dwuletniej współpracy Philips Lighting z inwestorem odbudowy tego historycznego obiektu.

Patent na sterowanie strumieniem świetlnym

Patent na sterowanie strumieniem świetln...

Spółka Apanet Green System uzyskała ochronę patentową na sposób oraz układ do sterowania strumieniem świetlnym przy wykorzystaniu stateczników elektronicznych oraz zasilaczy LED – w zależności od źródła światła.

110 lat marki Osram – od żarówki do inteligentnego oświetlenia

110 lat marki Osram – od żarówki do inte...

W 2016 r. marka Osram obchodzi swój jubileusz. W ciągu 110 lat istnienia udało się jej pokazać różne oblicza światła – od tradycyjnych źródeł światła, poprzez lampy wyładowcze i LED, aż po światło laserowe i podczerwone. Dziś Osram jest już nie tylko producentem, lecz także kompleksowym dostawcą technologii oświetleniowych. Jubileusz firmy zbiegł się z istotnymi zmianami organizacyjnymi, jakie zaszły w spółce

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Silvair pozyskał 12 mln USD na rozwój

Krakowski start-up Silvair, działający w branży inteligentnego oświetlenia, zamknął pierwszą rundę finansowania, pozyskując od inwestorów łączną kwotę 12 milionów dolarów. Fundusze te przeznaczone zostaną na dalszy rozwój pionierskiej platformy smart lighting oraz wzmocnienie międzynarodowych działań w zakresie marketingu oraz obsługi klienta.