Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-11-18)   SIGNIFY

Signify inwestuje w polską produkcję i otwiera czwarty zakład w Pile

Signify, światowy lider branży oświetleniowej, inwestuje w polską produkcję i otwiera nowy Zakład Opraw Oświetleniowych w Pile. Ten czwarty już zakład firmy Signify na terenie miasta spełnia najwyższe standardy zrównoważonej produkcji.

 


Umiejscowienie produkcji profesjonalnych opraw oświetleniowych właśnie w Pile podyktowane jest wieloletnim doświadczeniem fabryki w produkcji oświetlenia oraz wysokimi kompetencjami pracowników.

W związku z globalnym zachwianiem łańcucha dostaw spowodowanym pandemią koronawirusa, otwarcie Zakładu lokalnie w Polsce pomoże również znacznie skrócić czas dostaw i umożliwi szybszą reakcję na potrzeby naszych klientów. Uroczyste otwarcie Zakładu odbyło się 17 listopada.
 
Zakład Opraw Oświetleniowych zajmuje się produkcją opraw profesjonalnych, do użytku wewnętrznego, które są wykorzystywane m.in. w sklepach, halach czy innych obiektach wielkopowierzchniowych. W ramach dostosowania infrastruktury pod nowy proces zostało przygotowane 11 500 m² powierzchni na hali produkcyjnej. Dzięki temu fabryka jest już gotowa na montaż ponad 1 600 różnych produktów z profesjonalnego portfolio.

 
  • Signify Piła oficjalnie otworzyła nowy Zakład Opraw Oświetleniowych, który zajmuje się produkcją opraw profesjonalnych do wielu segmentów rynku.
  • Zakład jest gotowy na montaż ponad 1 600 różnych produktów z profesjonalnego portfolio.
  • Nowy Zakład w pełni odpowiada standardom zrównoważonej gospodarki, optymalizując wszystkie procesy produkcyjne i łańcuch dostaw w celu zmniejszenia emisji CO2, skutecznie zarządza odpadami dzięki nowej oczyszczalni ścieków oraz korzysta z energii odnawialnej zapewnianej przez farmę wiatrową w Kisielicach.


Nowy zakład w pełni odpowiada standardom zrównoważonej gospodarki, która przejawia się we wszystkich działaniach firmy. Systemy techniczne i procesy produkcyjne Zakładu, jak również łańcuch dostaw zostały zoptymalizowane pod kątem redukcji emisji CO2 w działalności operacyjnej. Zbudowana została również oczyszczalnia ścieków dla linii lakierni proszkowej, która w sposób w pełni zautomatyzowany oczyści odpady techniczne powstające podczas procesu malowania proszkowego. Daje to pewność, że proces ten nie oddziałuje negatywnie na środowisko i optymalizuje gospodarowanie i utylizację odpadów. Dodatkowo Zakład Opraw Oświetleniowych, podobnie jak pozostałe zakłady Signify, korzysta z energii odnawialnej zapewnianej przez farmę wiatrową
w Kisielicach.

 

Otwarcie nowego Zakładu Profesjonalnych Opraw Oświetleniowych to kolejne ważne przedsięwzięcie dla Signify, ale przede wszystkim bardzo istotny krok w dalszym rozwoju produkcji oraz kompetencji oświetleniowych w Polsce. Doświadczenie oraz wysokiej jakości procesy produkcyjne wypracowane na przestrzeni lat przyniosły kolejną szansę rozwoju fabryki w Pile. To kolejny milowy krok w transformacji tej organizacji z produkcji konwencjonalnych źródeł światła do innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych. Jesteśmy dumni z tego, że na świecie pojawiają się kolejne produkty z logo Philips, „made in Poland.” – mówi Tomasz Książek, Prezes Zarządu Signify Poland.Źródło: Signify

 

Treści powiązane:Komentarze: