Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2019-10-24)   SIGNIFY

Signify zakupi Cooper Lighting Solutions, aby umocnić swoją pozycję w Ameryce Północnej

Firma Signify zawarła z firmą Eaton umowę zakupu spółki Cooper Lighting Solutions za 1,4 mld USD (ok. 1,270 mln EUR) w gotówce. Finalizacja umowy podlega zgodzie organów regulacyjnych oraz innym zwyczajowym warunkom i oczekuje się, że nastąpi w pierwszym kwartale 2020 roku.

 


Transakcja zakupu firmy Cooper Lighting Solutions jest w pełni zgodna ze strategią Signify, polegającą na dalszym rozwoju na atrakcyjnych rynkach, wzmacniając pozycję Signify na rynku północnoamerykańskim i poprawiając strukturę biznesową sprzedawanych produktów i usług.
Wspólnie, obie firmy będą mogły lepiej wykorzystać okazje do rozwoju na rosnącym, wartym 12 miliardów USD rynku profesjonalnego oświetlenia w Ameryce Północnej, napędzanego przez ciągłą konwersję na technologię LED i zwiększone zapotrzebowanie na zintegrowane systemy oświetleniowe i systemy sterowania.
 
Transakcja ta potwierdza strategiczne znaczenie rynku północnoamerykańskiego dla Signify. Transakcja ta znacznie wzmocni naszą pozycję na tym atrakcyjnym rynku – powiedział Eric Rondolat, CEO Signify.
 
Spółka Cooper Lighting Solutions z siedzibą w Peachtree City (Georgia) w Stanach Zjednoczonych jest czołowym dostawcą profesjonalnego oświetlenia, systemów sterowania oświetleniem oraz oświetlenia sieciowego. Spółka oferuje szeroką gamę produktów i systemów oświetlenia wewnętrznego i zewnętrznego, sprzedawanych pod znanymi w Ameryce Północnej markami, takimi jak Corelite, Halo, McGraw-Edison, Metalux. Firma sprzedaje produkty ze swojego portfolio oświetleniowego za pośrednictwem silnej sieci agentów i ma bezpośrednie relacje z detalistami, dystrybutorami i klientami końcowymi. W 2018 r. firma wygenerowała sprzedaż o wartości 2 1,7 mld USD, z czego 84% stanowiły produkty oparte na diodach LED, odnotowała EBITDA w wysokości 187 mln USD i wolne przepływy pieniężne w wysokości 143 mln USD.

Źródło: Signify

Treści powiązane:Komentarze:


Advertisement