Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2015-03-11)   LUG

Wiceprezes Rady Ministrów z wizytą w siedzibie Grupy Kapitałowej LUG

Minister Gospodarki i Wiceprezes Rady Ministrów Janusz Piechociński 11.03.2015r. odwiedził najdynamiczniej rozwijającą się firmę regionu, zielonogórskiego producenta opraw i systemów oświetleniowych LED.
 
W trakcie wizyty Wicepremier Piechociński nawiązał do ostatnich wydarzeń w Grupie Kapitałowej LUG S.A., takich jak budowa nowej fabryki nowoczesnego oświetlenia LED spółki zależnej LUG Light Factory Sp. z o. o.. Janusz Piechociński podkreślał duże znaczenie polskiego przemysłu oświetleniowego i wyraził nadzieję, że uda się utworzyć systemowe rozwiązania dla polskiego sektora oświetlenia LED. Wskazał Grupę Kapitałową LUG S.A. jako przykład spółki z jedynie polskim kapitałem, która dzięki dobremu zarządzaniu zdobywa kolejne rynki i odnosi sukcesy.
 
- Wizyta Wiceprezesa Rady Ministrów jest dla nas dużym wyróżnieniem. Dowody uznania z tak wysokich kręgów cieszą nas, ale także mobilizują do dalszej pracy - komentuje Ryszard Wtorkowski, Prezes Zarządu LUG S.A.

 
 
 
Grupa Kapitałowa LUG S.A. to czołowy producent profesjonalnych opraw i systemów oświetleniowych, które charakteryzują wysokie parametry techniczne, energooszczędność i design na najwyższym światowym poziomie.
 
Produkty zielonogórskiego producenta obecne są na 56 rynkach świata. Grupa posiada spółki zależne działające w: Brazylii, Niemczech, Polsce, Wielkiej Brytanii i na Ukrainie, oraz dwa zagraniczne biura handlowe: w Paryż i w Dubaju. W Polsce działa jedenaście biur regionalnych, zlokalizowanych w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Gdańsku, Rzeszowie, Łodzi i Tarnowie.
 
LUG oświetla tak znane obiekty jak II Linia Metra w Warszawie, Metro w Algierze, lotnisko we Frankfurcie nad Menem, Teatr Capitol we Wrocławiu czy Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, za projekt którego otrzymał ostatnio główną nagrodę w konkursie Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014, organizowanym przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Regularnie nagradzany jest także w konkursach i plebiscytach dotyczących lokalnego biznesu. W 2014 roku zajął III miejsce w konkursie Lubuski Lider Biznesu, a Prezes Ryszard Wtorkowski otrzymał wyróżnienie Prezydenta Miasta Zielona Góra „Człowiek 25lecia Zielonogórskiej Gospodarki” przyznawane osobom, których wkład w rozwój miasta był szczególnie ważny.
 
Źródło: LUG

Komentarze: