Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2018-04-11)   PHILIPS LIGHTING

Zmodernizowane Centrum Zastosowań Światła Philips Lighting w Pile

Philips Lighting otworzył wczoraj zmodernizowane Centrum Zastosowań Światła w Pile. W celu prezentacji ostatnich innowacyjnych rozwiązań takich jak LiFi czy platforma Interact, stworzono miejsce, w którym odwiedzający będą mogli przekonać się jak działa światło oraz co można dzięki niemu osiągnąć. To wyjątkowy projekt i jedyne takie miejsce na mapie Europy środkowo-wschodniej.

 

Zmodernizowane Centrum Zastosowań Światła Philips Lighting w Pile otworzył Piotr Głowski, prezydent Miasta Piły oraz Bogdan Rogala, prezes zarządu Philips Lighting


Philips Lighting co roku inwestuje prawie 5% swojego przychodu w rozwój badań nad światłem. Dzięki temu jest w stanie na bieżąco wdrażać nowe systemy oświetleniowe bazujące na najnowszych technologiach jak IoT.
 
Centrum Zastosowań Światła Philips Lighting zostało podzielone na kilka stref, z których każda prezentuje inne możliwości oświetleniowe:
  • Strefa oświetlenia architektonicznego pokazująca grę światła i cienia oraz sposoby na osiągnięcie artystycznych efektów świetlnych;
  • Strefa Basics of Light ułatwia odwiedzającym zrozumienie złożoności zjawiska światła. Przestrzeń ta została zaaranżowana tak, aby pomóc przybliżyć najważniejsze parametry oświetleniowe, oraz zrozumieć ich wpływ na dobre samopoczucie;
  • Strefa biurowa pokazuje wpływ oświetlenia na ogólny komfort pracy oraz samopoczucie poprzez wspieranie cyklu dobowego pracowników;
  • Strefa przemysłowa pokazuje jak zmniejszyć koszty utrzymania wielkich hal poprzez redukcję zużycia energii. To także miejsce, gdzie podkreślany jest wpływ światła na bezpieczeństwo oraz higienę pracy.
  • Strefa handlowa to ostatnia z zaaranżowanych ekspozycji, w której będzie można zobaczyć, jak za pomocą światła przyciągnąć uwagę klientów do sklepu.
 
Podczas wizyty w Centrum Zastosowań Światła można dowiedzieć się również o koncepcji Human Centric Lighting, według której nasze ciało może być stymulowane poprzez światło, które pobudza niczym filiżanka kawy, lub relaksuje i pozwala się wyciszyć. Nagroda nobla z fizyki w roku 2017 została przyznana za odkrycie wpływu niebieskiego światła na ludzki organizm oraz funkcjonowanie zegara biologicznego co dało podstawę do opracowania idei Human Centric Lighting.

  Aby o świetle dowiedzieć się jeszcze więcej możliwe jest połączenie wizyty w Centrum Zastosowań Światła ze zwiedzaniem fabryki Philips Lighting w Pile, produkującej wysokiej jakości źródła światła stosowane przez miliony ludzi na całym świecie.
 
Konfigurację systemu sterowania oświetleniem w Centrum Zastosowań Światła wspierała firma M-Light Services.

Źródło: Philips Lighting
 
 

Treści powiązane:Komentarze:


Advertisement