Wydarzenia branżowe | Trendy i kierunki  (2020-01-30)   Artykuł sponsorowany - RTV Euro AGD

Kamery i gimbale – czym kierować się podczas zakupów?

Kamery cyfrowe są dziś akcesoriami niezwykle poręcznymi i łatwymi w obsłudze. Aby rejestrowanie obrazu przebiegało w jeszcze bardziej komfortowych warunkach, warto zaopatrzyć się w gimbal, czyli specjalny stabilizator redukujący drgania ręki.

 


Jak wybrać kamerę?
 
Kamery to urządzenia, które dostępne są w wielu rodzajach, zależnie od potrzeb. Mnogość rozwiązań pozwala na wybór modelu, jakiego konsument potrzebuje najbardziej. Aby jednak sprzęt długo pozostawał sprawny i funkcjonalny, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Kamery cyfrowe wyposażone są w ekrany LCD o różnej wielkości i rozdzielczości. Ważna jest także jego jasność, co przekłada się na możliwość pracy także w słoneczne dni. Przydatną opcją jest możliwość sterowania ekranu za pomocą dotyku. Równie istotny jest obiektyw – optyczny lub cyfrowy. Czytając specyfikację sprzętu, warto zwrócić uwagę na ogniskową. Im jest ona mniejsza, tym szerszy kadr rejestruje kamera.
 
Nowoczesne kamery wyposażone są w funkcję stabilizacji obrazu, co eliminuje efekt drżenia rąk. Obecnie można wybierać spośród dwóch rodzajów stabilizacji: optycznej i cyfrowej. Znacznie lepiej sprawdza się ta pierwsza, choć jest mniej korzystna cenowo. Z kolei stabilizacja cyfrowa daje możliwość modyfikowania obrazu już po jego nagraniu.
 
 
Jak wybrać gimbal?
 
Gimbal to bardzo prosty gadżet, który wykorzystuje się do lepszej stabilizacji kamery podczas nagrywania. Skutecznie unieruchomi także telefon, aparat oraz kamerę sportową. Dodatkowym atutem tego akcesorium jest odciążenie kręgosłupa oraz rąk. Dzięki gimbalowi możliwa jest redukcja nawet najdrobniejszych wstrząsów powodowanych przez czynniki atmosferyczne, przemieszczanie się, a nawet oddech.
 
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gimbali. Wybór konkretnego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jest to idealny gadżet dla wszystkich tych, którzy lubią nagrywać filmy i cenią sobie wysoką jakość nagrań, zwłaszcza vlogerów oraz youtuberów. Niektóre modele wyposażone są w ciekawe funkcje, takie jak choćby podążanie za osobą mówiącą. Niektórymi z nich można sterować za pomocą joysticka. Niekwestionowanym atutem gimbala jest okazja do wykonania oryginalnych i dobrych jakościowo zdjęć z podróży wakacyjnych.
 
Gimbal nie jest drogim gadżetem. Najtańsze modele można kupić już za około 200 złotych. Te bardziej zaawansowane i przeznaczone do celów profesjonalnych są nieco droższe. Trzeba za nie zapłacić nawet ponad 1000 złotych.
 

Komentarze:


Advertisement