Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2019-01-28)  

Osram sprzedaje swój amerykański biznes oświetleniowy – Sylvania Lighting Solutions

16 stycznia do publicznej wiadomości podana została informacja, że firma Sylvania Lighting Solutions – północnoamerykański biznes Osram, zostanie sprzedana WESCO International z siedzibą w USA. Transakcja ma się zakończyć w marcu 2019 r.

 


Sprzedaż amerykańskiego biznesu oświetleniowego Osram jest wynikiem dążenia firmy do coraz większej koncentracji na inteligentnych technologiach w zakresie widzialnego i niewidzialnego światła dla rynków wizualizacji, technologii czujników i lecznictwa.
 
Sylvania Lightibg Solutions oferuje pełne spektrum energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych i uzyskuje roczną sprzedaż przekraczającą 100 milionów USD zatrudniając około 220 pracowników w USA i Kanadzie. Jej główna siedziba znajduje się w Wilmington w stanie Massachusetts.
 
WESCO International, Inc. to wiodący dostawca elektrycznych, przemysłowych i komunikacyjnych produktów MRO i OEM, materiałów budowlanych oraz zaawansowanego zarządzania łańcuchem dostaw i usług logistycznych.
 
Wzmacniamy nasze rozwiązania oświetleniowe i usługi poprzez przejęcie SLS, baza klientów SLS, zasięg geograficzny i szerokie możliwości zarządzania projektami uzupełniają naszą obecną renowację i modernizację oświetlenia – powiedział John J. Engel, Prezes WESCO, Prezes i dyrektor naczelny. – Cieszymy się, że możemy powitać zespół SLS w WESCO i mamy nadzieję przyspieszyć nasze wyniki na rynku oświetlenia.
 
Zgodnie z warunkami umowy, WESCO przejmie operacje biznesowe SLS w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Todd Myers, obecny dyrektor generalny SLS, będzie nadal kierował organizacją.
 
Nasz zespół z przyjemnością przyłącza się do WESCO, który w ciągu ostatnich kilku lat zbudował szeroką gamę usług oświetleniowych dla nowych rynków budowy, renowacji i modernizacji, z niecierpliwością oczekujemy wykorzystania naszej połączonej wiedzy specjalistycznej, aby zapewnić większą wartość i bardziej wszechstronny oferowanie rozwiązań oświetleniowych naszym klientom –powiedział Myers.
 

Treści powiązane:Komentarze: