Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2018-08-14)   OSRAM

Nowa platforma ułatwi deweloperom projektowanie aplikacji oświetleniowych

Firma OSRAM, jeden z liderów w dziedzinie oświetlenia, umożliwia maksymalną szybkość i niezwykłą sprawność w tworzeniu produktów oddając w ręce programistów aplikacji swoje najnowsze rozwiązanie – Lightelligence.

 


Lightelligence wprowadza elastyczną architekturę mikrousług, która pozwala znacznie zmniejszyć koszty projektowania systemu. Poszczególne aplikacje można tworzyć z bloków konstrukcyjnych i podstawowych usług z otwartymi interfejsami API. Pozwala to na dostosowanie ich do wymagań klienta.
 
Dzięki platformie Lightelligence w trakcie projektowania aplikacji dla branży oświetleniowej i usług budowlanych nie trzeba już odkrywać Ameryki – powiedział Thorsten Müller, szef działu innowacji w firmie OSRAM. – Działy zajmujące się tworzeniem aplikacji mogą wymieniać się swoją wiedzą i doświadczeniami. To prowadzi do ogromnego wzrostu wydajności w obszarze projektowania aplikacji IoT.
 
Lightelligence różni się od wielu znanych, dostępnych na rynku platform zapewniających ogólną infrastrukturę, ponieważ jest zaprojektowana jako platforma przeznaczona do ściśle określonych zastosowań. Umożliwia szybkie przetestowanie i wdrożenie nowych modeli biznesowych. Aplikacje opracowane na platformie Lightelligence mogą mieć bardzo różne zastosowania, takie jak zmniejszenie zużycia energii w budynku czy też rosnąca sprzedaż w sektorze detalicznym.
 
Źródło: Osram
 

Komentarze: