Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2021-12-05)   Artykuł sponsorowany BIMobject & LEDIN

BIM dla oświetlenia | Webinarium BIMobject & LEDIN

BIMobject wraz z LEDIN zapraszają na bezpłatne spotkanie online skierowane w szczególności do producentów oświetlenia, którzy zastanawiają się czym jest BIM i w jaki sposób wykorzystać go w biznesie oraz do architektów, którzy chcieliby poznać możliwości oświetlenia w technologii BIM oraz poznać bliżej nowoczesne rozwiązania firmy LEDIN. Patronat nad wydarzeniem objął Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.
 
 
 
 
 
Dlaczego BIM ma znaczenie zarówno dla architekta, jak i producenta?
 
W przypadku oświetlenia szczególnie istotna jest różnica między pracą w tradycyjnym systemie CAD a pracą z BIM. W przeciwieństwie do pierwszego, dzięki modelowi BIM projektant może tworzyć symulacje ilość światła w pomieszczeniu, jednym kliknięciem testować różne modele opraw, zmierzyć natężenie światła lub obliczyć zużycie energii w budynku. Na tej podstawie może podejmować lepsze decyzje i wybierać najbardziej optymalne produkty do swoich projektów.
 
Jednak, aby sprawnie pracować z metodyką BIM projektant potrzebuje obiektów BIM pochodzących od producentów oświetlenia. Dlaczego? Ponieważ to one zawierają rzeczywiste dane o samym produkcie, takie jak informacje o marce, modelu, zużyciu energii, strumień światła itp. Cyfrowe bliźniaki konkretnych produktów są nie tylko niezawodnym źródłem informacji dla projektanta, ale także stają się strategicznym narzędziem dla zespołów marketingu i sprzedaży producentów.
 
Chcesz dowiedzieć się jak pracuje architekt, na co zwraca uwagę oraz jak wyglądają przykładowe obiekty BIM producenta?
 
Weź udział w webinarium: BIM dla oświetlenia | Webinarium BIMobject & LEDIN

Kiedy:           14 grudnia 2021, 12:00
Rejestracja:   https://bit.ly/3lwA9k2
 

Treści powiązane:Komentarze: