We współczesnych domach coraz częściej montujemy rozbudowane systemy oświetlenia. Myślimy o ergonomii, kątach padania promieni oraz miejscach wymagających dodatkowej ekspozycji. Ponadto z coraz większą świadomością podchodzimy do barwy i natężenia światła. To właśnie potrzeba regulacji tego drugiego aspektu wpływa na popularyzację tzw. ściemniaczy. Jest to rozwiązanie pozwalające na płynne sterowanie mocą, z jaką świecą źródła światła, ale i barwą światła taśm LED. Idealnie sprawdza się do tworzenia – stymulującego lub relaksującego, a także pozwala oszczędzać energię elektryczną. Sterownik zazwyczaj ma formę panelu z pokrętłem, jednak zdarzają się także bardziej wyrafinowane propozycje.
Krótkie filmy montażowe:
https://www.youtube.com/watch?v=9wwOxNyTltg&list=PL-26t_kO2fHcwsiA-6JgLrn0Y0KILGeMX&index=1
https://www.youtube.com/watch?v=TNOhgwQSp8o&list=PL-26t_kO2fHcwsiA-6JgLrn0Y0KILGeMX&index=2
GTV ma w swojej ofercie np. włącznik bezdotykowy 3w1, w którym ściemniacz jest tylko jednym z trybów działania. Oprócz funkcjonowania jako włącznik bistabilny, załączany zbliżeniem dłoni, może także pracować w trybie drzwiowym – uruchamia się automatycznie przy otwieraniu drzwi. Jest to idealne rozwiązanie w takich miejscach jak szafy i garderoby.
Innym rozwiązaniem jest włącznik dotykowy z funkcją ściemniacza. Jego dużą zaletą jest niewielki rozmiar, porównywalny nawet do guzika. W połączeniu z montażem podtynkowym zapewnia to dużą dyskrecję i minimalistyczną estetykę. Dyskrecja to także zaleta włączników bezprzewodowych od GTV, które rozmiarami zbliżone są do pięćdziesięciogroszówki. Technologia bezprzewodowa pozwala zamontować je nawet w łóżku, co znacznie ułatwia np. gaszenie światła na noc. Dzięki dwunastometrowemu zasięgowi zyskujemy także większą swobodę, kiedy zdecydujemy się na przemeblowanie pomieszczenia.
Komfortowym i estetycznym rozwiązaniem są także włączniki podblatowe, które montuje się w niewidocznym miejscu, po drugiej stronie płyty meblowej. Pozwolą one na zapalenie światła poprzez zwykłe dotknięcie powierzchni mebla lub blatu. Model oferowany przez GTV posiada czujnik o zasięgu czterech centymetrów, dzięki czemu można korzystać z niego nawet przy masywnych meblach. To bardzo praktyczne rozwiązanie będące kwintesencją minimalizmu. Idealnie sprawdza się jako włącznik oświetlenia miejscowego, które ułatwia pracę w kuchni czy gabinecie.
W czasach kiedy nie rozstajemy się z urządzeniami elektronicznymi, a przede wszystkim ze smartfonami, bardzo istotnym usprawnieniem jest także wyposażenie domu w ładowarki bezprzewodowe. GTV posiada w swoim asortymencie modele, które możemy wmontować w mebel, a nawet takie, które dzięki montażowi podblatowemu znikają z pola widzenia. Daje nam to możliwość stworzenia funkcjonalnej przestrzeni w duchu minimalizmu. Wystarczy odłożyć swojego smartfona w odpowiednim miejscu i zacznie się on samoistnie ładować. Utworzenie kilku takich punktów w mieszkaniu zwolni nas z potrzeby poszukiwania przewodów do ładowania i zawracania sobie głowy podpinaniem telefonu do kontaktu.
Wyłącznik ściemnialny
Źródło: GTV
O GTV:
GTV to producent akcesoriów meblowych i oświetlenia o globalnym zasięgu – działa na ponad 45 światowych rynkach, w Azji, Europie, Ameryce i Afryce. Na przestrzeni ostatnich lat firma rozwinęła swoje spółki w Brazylii, Chorwacji, Rosji, Czechach i Hiszpanii. Produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.
Adres: 05-800 Pruszków, ul. Przejazdowa 21 Telefon: +48 22 444 75 95 Fax: +48 22 444 75 03 Email: oswietlenie@gtv.com.pl WWW: www.gtv.com.pl |