Wydarzenia branżowe | Trendy i kierunki  (2019-12-22)   Artykuł sponsorowany - GTV

Nowoczesna elektrotechnika w każdym domu

Współczesna technologia pozwala na zastosowanie wielu ułatwiających życie rozwiązań w zakresie domowej elektrotechniki. O ile często zwraca się uwagę na systemy rodem z przyszłości, umyka nam wiele powszechnie dostępnych innowacji, których nie znaleźlibyśmy jeszcze kilka lat temu w żadnym mieszkaniu. Nowoczesne włączniki i ładowarki GTV pozwalają na stworzenie wysoko funkcjonalnej przestrzeni, odpowiadającej standardom XXI wieku.

 


We współczesnych domach coraz częściej montujemy rozbudowane systemy oświetlenia. Myślimy o ergonomii, kątach padania promieni oraz miejscach wymagających dodatkowej ekspozycji. Ponadto z coraz większą świadomością podchodzimy do barwy i natężenia światła. To właśnie potrzeba regulacji tego drugiego aspektu wpływa na popularyzację tzw. ściemniaczy. Jest to rozwiązanie pozwalające na płynne sterowanie mocą, z jaką świecą źródła światła, ale i barwą światła taśm LED. Idealnie sprawdza się do tworzenia – stymulującego lub relaksującego, a także pozwala oszczędzać energię elektryczną. Sterownik zazwyczaj ma formę panelu z pokrętłem, jednak zdarzają się także bardziej wyrafinowane propozycje.
 
Krótkie filmy montażowe:

https://www.youtube.com/watch?v=9wwOxNyTltg&list=PL-26t_kO2fHcwsiA-6JgLrn0Y0KILGeMX&index=1

https://www.youtube.com/watch?v=TNOhgwQSp8o&list=PL-26t_kO2fHcwsiA-6JgLrn0Y0KILGeMX&index=2
 
GTV ma w swojej ofercie np. włącznik bezdotykowy 3w1, w którym ściemniacz jest tylko jednym z trybów działania. Oprócz funkcjonowania jako włącznik bistabilny, załączany zbliżeniem dłoni, może także pracować w trybie drzwiowym – uruchamia się automatycznie przy otwieraniu drzwi. Jest to idealne rozwiązanie w takich miejscach jak szafy i garderoby.
 
 
Włącznik bezdotykowy uniwersalny 3 w 1


Innym rozwiązaniem jest włącznik dotykowy z funkcją ściemniacza. Jego dużą zaletą jest niewielki rozmiar, porównywalny nawet do guzika. W połączeniu z montażem podtynkowym zapewnia to dużą dyskrecję i minimalistyczną estetykę. Dyskrecja to także zaleta włączników bezprzewodowych od GTV, które rozmiarami zbliżone są do pięćdziesięciogroszówki. Technologia bezprzewodowa pozwala zamontować je nawet w łóżku, co znacznie ułatwia np. gaszenie światła na noc. Dzięki dwunastometrowemu zasięgowi zyskujemy także większą swobodę, kiedy zdecydujemy się na przemeblowanie pomieszczenia.

 
Włącznik podblatowy
 

Komfortowym i estetycznym rozwiązaniem są także włączniki podblatowe, które montuje się w niewidocznym miejscu, po drugiej stronie płyty meblowej. Pozwolą one na zapalenie światła poprzez zwykłe dotknięcie powierzchni mebla lub blatu. Model oferowany przez GTV posiada czujnik o zasięgu czterech centymetrów, dzięki czemu można korzystać z niego nawet przy masywnych meblach. To bardzo praktyczne rozwiązanie będące kwintesencją minimalizmu. Idealnie sprawdza się jako włącznik oświetlenia miejscowego, które ułatwia pracę w kuchni czy gabinecie.
 
 
Ładowarka bezprzewodowa z zasilaczem GTV
 

W czasach kiedy nie rozstajemy się z urządzeniami elektronicznymi, a przede wszystkim ze smartfonami, bardzo istotnym usprawnieniem jest także wyposażenie domu w ładowarki bezprzewodowe. GTV posiada w swoim asortymencie modele, które możemy wmontować w mebel, a nawet takie, które dzięki montażowi podblatowemu znikają z pola widzenia. Daje nam to możliwość stworzenia funkcjonalnej przestrzeni w duchu minimalizmu. Wystarczy odłożyć swojego smartfona w odpowiednim miejscu i zacznie się on samoistnie ładować. Utworzenie kilku takich punktów w mieszkaniu zwolni nas z potrzeby poszukiwania przewodów do ładowania i zawracania sobie głowy podpinaniem telefonu do kontaktu.
 
 
Włącznik bezprzewodowy
  

Wyłącznik ściemnialny
 
 
 
Źródło: GTV
 

O GTV:
GTV to producent akcesoriów meblowych i oświetlenia o globalnym zasięgu – działa na ponad 45 światowych rynkach, w Azji, Europie, Ameryce i Afryce. Na przestrzeni ostatnich lat firma rozwinęła swoje spółki w Brazylii, Chorwacji, Rosji, Czechach i Hiszpanii. Produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.
 
 
Adres: 05-800 Pruszków, ul. Przejazdowa 21
Telefon: +48 22 444 75 95
Fax: +48 22 444 75 03
Email: oswietlenie@gtv.com.pl
WWW: www.gtv.com.pl
 
 

Komentarze: