Wydarzenia branżowe | Nagrody i wyróżnienia  (2014-06-09)  

Europejskie Centrum Muzyki nagrodzone przez SARP

26 maja br. Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w całości oświetlone oprawami LUG, otrzymało Nagrodę Roku SARP oraz Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za Najlepszy Obiekt Architektoniczny wzniesiony ze środków publicznych pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za rok 2012.
 
Centrum jest pierwszym tak ukształtowanym ośrodkiem rozwijania młodych talentów muzycznych w Polsce i w Europie. Zostało zaprojektowane jako wielofunkcyjny zespół obiektów. W jego skład wchodzą: sala koncertowa mieszcząca 650 widzów i zespół dydaktyczny mieszczący wszystkie niezbędne funkcji Akademii – od sal ćwiczeń indywidualnych i zespołowych muzyki i baletu, przez pokoje seminaryjne po bibliotekę.

 
Projekt oświetlenia Centrum został kompleksowo przygotowany i zrealizowany przez LUG Light Factory. Zaproponowano w nim najnowszej generacji rozwiązania, oparte na technologii LED.
 
W uzasadnienie przyznania nagrody napisano: „Na styku natury i kultury powstało miejsce europejskie, zakorzenione w lokalnej tradycji, wpisane w malowniczy, małopolski pejzaż. Ponadczasowe wzorce i naturalne materiały czynią obiekt szlachetnym i szczerym. Wewnętrzny dziedziniec kreuje unikalną atmosferę, która sprzyja organizacji plenerowych wydarzeń stając się sercem założenia. Sala koncertowa, tworzy harmonię kształtu, materii, barwy i brzmienia. Architektura pozbawiona patosu, znakomicie służy muzyce, ogniskuje artystów i lokalną społeczność”
 
 
Źródło: LUG
 
 

Komentarze: