Wydarzenia branżowe | Targi, konferencje, seminaria  (2020-02-23)   LEDVANCE

Ledvance zaprezentuje nowości na Light + Building 2020

Na tegorocznych targach Light + Building firma LEDVANCE skoncentruje się na prezentacji technologii zintegrowanego oświetlenia Human Centric Lighting oraz szerokiej gamy rozwiązań systemowych do profesjonalnych zastosowań oświetleniowych.
 
Targi Light + Building odbywają się w Niemczech co dwa lata i są doskonałą okazją do pokazania nowości z branży oświetlenia, inteligentnych technologii oraz aktualnych trendów projektowych. Firma LEDVANCE jako jeden ze światowych liderów w tej dziedzinie, zaprezentuje szeroką ofertę najnowszych rozwiązań oświetleniowych zarówno dla specjalistów, jak i użytkowników końcowych. Jednym z nich będzie profesjonalny system sterowania oświetleniem zgodnie ze standardami wersji ZigBee 3.0 i DALI 2.0. LEDVANCE zaprezentuje też intuicyjny system BIOLUX Human Centric Lighting, a także różnorodne rozwiązania oświetleniowe do przestrzeni przemysłowych, biurowych, sklepów, hoteli czy terenów zewnętrznych.

 
Urządzenie sterujące systemu BIOLUX Human Centric Lighting firmy Ledvance

 
Po zakończeniu procesu wydzielenia spółki z firmy OSRAM w 2016 r. LEDVANCE już po raz drugi wystąpi na targach jako jedna z najprężniej działających niezależnych firm, rozwijająca segment oświetlenia ogólnego w Europie i na świecie – teraz już nie tylko producent opraw LED, lecz także dostawca najbardziej zaawansowanych systemów.

 
Osiągnęliśmy pozycję lidera w dziedzinie zrównoważonych rozwiązań oświetleniowych, co nas zobowiązuje do nieustającej pracy nad zwiększeniem produktywności, zdrowia i dobrego samopoczucia każdego człowieka – przyznaje dr Oliver Vogler, Dyrektor Zarządzający na Europę Zachodnią. Nasz system oświetleniowy BIOLUX Human Centric Lighting łączy zarówno prostotę jak i inteligencję dotychczasowych systemów zarządzania, po to by zaoferować jeszcze większy komfort użytkownikom. Działanie tego systemu będzie można sprawdzić na stoisku A10 w hali 2.0 – najbardziej rozświetlonym punkcie na tegorocznych targach. Tym razem koncentrujemy się na pokazaniu naszych najbardziej innowacyjnych produktów, które łatwo adaptują się do oczekiwać najbardziej wymagających klientów.
 
Podczas targów LIGHT + BUILDING firma LEDVANCE zaprosi zwiedzających do jednego z największych stoisk na terenie targów, gdzie będzie można sprawdzić, w jaki sposób działają różnorodne prezentowane rozwiązania oświetleniowe. Znajdziemy na nim przestrzeń zaaranżowaną na biurową, gdzie zostanie zaprezentowany szeroki zakres różnorodnych świetlnych rozwiązań zgodnych z różnorodnymi standardami pracy – od przestronnych powierzchni typu open space, po biura z wysokiej jakości wyposażeniem. Poznamy system BIOLUX Human Centric Lighting, który pozwala dostosowywać oświetlenie do różnych warunków pracy, w miarę potrzeb użytkowników.
 
Będzie też okazja sprawdzenia nowoczesnych możliwości oświetlenia dedykowanego do przemysłu dzięki TruSys – systemowi opraw do montażu na ścianach i sufitach w pomieszczeniach magazynowych oraz halach produkcyjnych. Ponadto w tym obszarze stosuje się również specjalistyczne źródła światła odporne na wilgoć i do wysokich pomieszczeń, takie jak nowa, prezentowana na targach, lampa HQI LED, która zastępuje tradycyjne lampy wyładowcze HQI. W supermarketach i butikach oświetlenie sklepowe takie jak Tracklight Spot i Downlight, gwarantują między innymi prezentację produktów we właściwym świetle.
 
Oprócz tego na wystawie w części poświęconej parkingom, hotelom i terenom zewnętrznym odwiedzający będą mogli zapoznać się z szeroką gamą nowych produktów do oświetlenia parkingów i oświetlenia zewnętrznego, w tym z nowym rozwiązaniem oświetleniowym HQL LED PRO, które stosowane jest przede wszystkim do oświetlenia ulic. W wydzielonej części stoiska, przedstawiającej inteligentną dzielnicę mieszkaniową, cała uwaga skupi się na współdziałaniu nowych inteligentnych świateł w pomieszczeniach mieszkalnych, które można łatwo i wygodnie obsługiwać za pomocą sterowania głosowego, przy użyciu zwykłych inteligentnych głośników.
 
Warto także wspomnieć, iż firma LEDVANCE poszerza swoje już bogate portfolio o szereg komponentów elektronicznych, w tym o elastyczne paski świetlne LED w trzech kategoriach do różnych zastosowań, dedykowane zwłaszcza dla sektora hotelarskiego. Produkty te również zostaną zaprezentowane na targach. Portfolio obejmuje również szeroką gamę zasilaczy LED, profili do montażu i instalacji powierzchniowej, osłon i innych akcesoriów. Idealnie dopasowane rozwiązania systemowe dla profesjonalistów oświetleniowych spełniają szeroki zakres wymogów dotyczących profesjonalnych zastosowań oświetleniowych. LEDVANCE pokaże bogatą gamę rozwiązań dedykowanych przede wszystkim dla elektryków i projektantów instalacji elektrycznych.
 
W tym roku firma LEDVANCE otrzymała nominację do prestiżowej nagrody German Innovation Award 2020, w kategorii „Rozwiązania Oświetleniowe” za produkt BIOLUX Human Centric Lighting umożliwiający użytkownikom bieżące dostosowanie światła do zmieniających się warunków pracy. Zwycięzców tej niemieckiej nagrody Innovation Award 2020 poznamy 26 marca podczas gali finałowej w Muzeum Techniki w Berlinie.

Źródło: LEDVANCE
 

Komentarze:


Advertisement