Wydarzenia branżowe | Targi, konferencje, seminaria  (2016-03-11)   Light + Building

Ruszają Targi Light + Building 2016

“Where modern spaces come to life: digital – individual – networked” to sentencja przewodnia Light + Building 2016 – wiodących targów oświetlenia, elektrotechniki oraz automatyki domów i obiektów. Na targach we Frankfurcie nad Menem, od 13 do 18 marca 2016 r., wystawcy zaprezentują nowoczesne rozwiązania zarówno dla budynków publicznych, jak szpitale czy hotele jak i dla wnętrz domowych. Technologie oraz najnowszy design podwyższą jakość życia i pracy oraz uwzględniają dopasowanie oferty na indywidualne potrzeby. 
 
Postęp przemysłowy sprawił, że pojawiły się nowe rozwiązania oraz technologie, które podwyższają zarówno wydajność i funkcjonalność budynków jak i komfort użytkowników. Główne tematy w nadchodzącej edycji targów to: „Inteligentne technologie: podstawa nowoczesnych systemów budynkowych”, a także „Trendy w oświetleniu: design i funkcjonalność w harmonii.” Kwestie te odnoszą się do takich dziedzin jak: dygitalizacja, inteligentnie połączone budynki, systemy bezpieczeństwa i ochrony, trendy na rynku oświetlenia oraz skutki oddziaływania oświetlenia na ludzi.

  Inteligentne technologie: podstawa nowoczesnych systemów budynków

Pod hasłem inteligentne technologie kryje się wiele aspektów. Light + Building porusza zagadnienia takie jak: inteligentny dom, inteligentnie zasilane budynki, technologie bezpieczeństwa i ochrony oraz BIM - modelowanie informacji o budynkach i budowlach. W dziale inteligentny dom dużą rolę odgrywa sterowanie urządzeniami za pomocą smartfonów oraz ich łatwa instalacja.

Smart Powered Building to natomiast idea inteligentnie zasilanych budynków. Pomysł ten bazuje na rozwiązaniach przyjaznych środowisku, polegających na rozsądnym zarządzaniu energią. Ta grupa produktowa obejmuje także ostatnie osiągnięcia w dziedzinie inteligentnych systemów połączeń budynków. Na Light + Building będą zaprezentowane rozwiązania w odniesieniu do budowania oraz do remontowania budynków.
 
Systemy bezpieczeństwa i ochrony to kolejny z kluczowych tematów nadchodzących targów Light + Building. Systemy bezpieczeństwa i ochrony budynków to także podstawowa cześć działu dotyczące inteligentnych budynków – zarówno jeśli chodzi mieszkalne, jak i niemieszkalne zabudowania z monitoringiem,  systemami antywłamaniowymi, kontrolą dostępu a także zewnętrznymi roletami i oświetleniem zewnętrznym. Light + Building przedstawią, jakie nowości i trendy pojawią tym dziale produktowym.
 
Coraz bardziej popularną dziedziną staje się modelowanie informacji o budynkach i budowlach. Tzw. Building Information Modeling,  to elektroniczna metoda planowania w budownictwie. Jakie zalety ma ta technika oraz jak ważna jest dla projektantów, planistów, architektów czy przedsiębiorców,  o tym odwiedzający przekonają się na targach Light + Building.


Trendy w oświetleniu: design i funkcjonalność w harmonii
 
Nowoczesny design, nowe materiały oraz kreatywne formy tworzą zgraną kompozycję z innowacyjnymi systemami oświetleń: targi Light & Building zaprezentują  ostatnie trendy dotyczące także rynku oświetleń. Dygitalizacja w systemach oświetleń dała nowe możliwości w designie. Oświetlenie odpowiednio dopasowane w pomieszczeniach może także stanowić element dekoracji. Ponadto, lampki i inne elementy oświetleń są mniejsze i bardziej wydajne. W zależności od przeznaczenia pomieszczenia, stosowane jest światło pośrednie lub bezpośrednie  ze zróżnicowanym nasileniem.  Światło dekoracyjne do wnętrz mieszkań i obiektów jest projektowane natomiast na podstawie trendów kierowanych indywidualnością oraz różnorodnością.
 
Innowacje w dziedzinie systemów oświetlenia uwzględniają ludzi oraz ich potrzeby. Człowiek i zdrowie – Human Centric Lighting to kolejna kwestia, która zostanie poruszona na Light + Bulding 2016. Koncepcja Human Centric Lighting wpływa na człowieka zawczasu. Rozwiązanie to wspomaga większą produktywność u młodzieży, poprawia dobre samopoczucie w każdej grupie wiekowej oraz oddziałuje na szybszy proces rekonwalescencji.

Treści powiązane:



Komentarze: