Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-04-12)   ES-SYSTEM

Firma ES-SYSTEM otworzyła spółkę zależną w Wielkiej Brytanii

11 kwietnia 2017 r. ES-SYSTEM, polska firma specjalizująca się w oświetleniu profesjonalnym, zarejestrowała spółkę zależną ES-SYSTEM LIGHTING UK LTD w Londynie, która będzie prowadziła działalność w zakresie przedstawicielstwa handlowego w celu pozyskiwania klientów na rynku brytyjskim. Grupa liczy na dalsze wzrosty zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i  na perspektywicznych rynkach zachodnich.

 
    
Rafał Gawrylak
Prezes Zarządu ES-SYSTEM
- Ekspansja zagraniczna jest ważnym elementem rozwoju ES-SYSTEM. Chcemy umacniać naszą pozycję na rynkach zagranicznych poprzez rozwój kontaktów biznesowych i sieci przedstawicieli handlowych. Europa jest dużym i atrakcyjnym rynkiem zbytu oświetlenia LED, dlatego też pozostaje w naszym ścisłym zainteresowaniu ofertowym. Oprawy ES-SYSTEM to gwarancja jakości, niezawodności i najwyższej klasy oświetlenia, dostosowanego do konkretnych wymagań klientów – mówi Rafał Gawrylak, prezes zarządu ES-SYSTEM.
 
 
Umocnienie pozycji na perspektywicznym rynku brytyjskim
 
11 kwietnia br. ES-SYSTEM S.A. zarejestrowała spółkę zależną ES-SYSTEM LIGHTING UK LTD z siedzibą w londyńskim Harrow. Firma będzie prowadziła działalność w zakresie przedstawicielstwa handlowego w celu pozyskiwania klientów z rynku brytyjskiego. W zależności od dynamiki rozwoju tego rynku i warunków prawnych związanych z funkcjonowaniem na nim możliwa będzie zmiana modelu biznesowego spółki. Wszystkie działania będą nadzorowane i wspierane bezpośrednio przez wiceprezesa zarządu ES-SYSTEM Waldemara Pilcha. Będzie on również prezesem  zarządu brytyjskiej spółki.
 
 
Perspektywa dalszego wzrostu sprzedaży eksportowej
 
W 2016 r. sprzedaż eksportowa Grupy  ES-SYSTEM wyniosła 36,2 mln zł i była wyższa o 3,1 mln zł, tj. o 9,3% r/r. Stanowiła 1/5 całkowitej sprzedaży Grupy. Największe wartościowe wzrosty spółka odnotowała m.in. w Wielkiej Brytanii, co pokazuje że produkty ES-SYSTEM z powodzeniem konkurują na wymagających rynkach. W I kwartale 2017 r. spółka oczekuje co najmniej jednocyfrowego w ujęciu procentowym wzrostu sprzedaży zagranicznej r/r.
 
- W 2017 r. nadal będziemy koncentrować się na wzmacnianiu pozycji rynkowej i powiększaniu przewagi konkurencyjnej poprzez wysoką jakość produktów, oferowanie kompleksowych rozwiązań, poszerzanie posiadanych i budowanie nowych kompetencji oraz stosowanie zaawansowanych technologii opartych na sterowaniu, a w przyszłości kontynuację oferowania nowych, własnych rozwiązań technicznych – mówi prezes ES-SYSTEM.
 
Źródło: ES-SYSTEM
 

Treści powiązane:Komentarze:


Advertisement