Syndyk masy upadłościowej będzie szukał kupca na całość przedsiębiorstwa lub jego wydzieloną część, np. markę, dział produktów specjalistycznych.
Spółka LEDIKO powstała w sierpniu 2004 roku rozpoczynając współpracę z Wrocławskim Parkiem Technologicznym. W tym czasie była jednym z pionierów projektowania i produkcji oświetlenia LED w Polsce. Jeszcze w tym samym roku projekt założenia LEDIKO zdobył pierwsze miejsce w konkursie „Pomysł na własną firmę”, za najlepszy plan na nową działalność gospodarczą. W 2005 roku firma zaprojektowała i podjęła produkcję czerwonego projektora kolejowego montowanego w pociągach Acatus produkowanych przez firmę PESA i dostarczyła moduły LED do iluminacji hotelu Marriott w Warszawie, zamieniając fasadę budynku w gigantyczny ekran. Rok 2006 przyniósł rozwój modułów LED do oświetlania eksponatów muzealnych, w tym w gdańskim Muzeum Bursztynu. W 2007 roku LEDIKO zaprojektowała i zbudowała prototyp pierwszej polskiej oprawy LED zapewniającej oświetlenie podczas operacji chirurgicznych, a w 2008 roku zaprojektowała i wdrożyła do produkcji oprawę oświetlenia ulicznego CLEVEO i uzyskała status „Solution Provider” przyznany przez firmę Cree będącą światowym potentatem w produkcji diod LED. W kolejnych latach firma wprowadziła na rynek przemysłową oprawę oświetleniową INLENE wraz z automatyką sterującą oraz oprawę przemysłową XLENE zaprojektowaną przy współpracy w wrocławską Akademią Sztuk Pięknych. W 2015 roku do firmowej oferty dołączyła oprawa AGROLENE – wersja oprawy XLENE przeznaczona do doświetlania upraw szklarniowych.
Spółka została założona przez Adama Wilanowskiego i Piotra Walendowskiego. W 2017 roku w miejsce Piotra Walendowskiego jako wspólnik weszła czeska spółka AGRIA s.r.o.