Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2019-12-17)   SIGNIFY

Firma Signify osiągnęła neutralność pod względem emisji CO2 na kolejnych rynkach

Firma Signify osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w działalności na kolejnych pięciu rynkach. Są to Azja Południowo-Wschodnia (ASEAN), Daleki Wschód, Indie, Indonezja oraz Pacyfik.
 
 

Dzięki temu Signify może pochwalić się neutralnością emisyjną już na 15 ze wszystkich 19 rynków, na których działa. Znacząco przybliża to firmę do osiągnięcia stuprocentowej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w roku 2020, co jest jednym z celów programu zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat”.

Dzięki skupieniu uwagi na wydajności energetycznej, wykorzystaniu energii odnawialnej oraz optymalizacji powierzchni biurowej emisje dwutlenku węgla na pięciu wymienionych wyżej rynkach spadły w 2019 roku w sumie o 19%.  Na terenach nieprzemysłowych o 33%, na terenach przemysłowych o 17%, dzięki redukcji wyjazdów biznesowych o 32%, oraz o 18% w logistyce. Firma Signify rekompensuje pozostałe emisje poprzez swój wkład w projekty mające pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo, takie jak małe i średnie farmy wiatrowe w Indiach czy też elektrownia wodna w Wietnamie.

 
Jestem niezwykle dumny z nieustającego zaangażowania wszystkich naszych pracowników, którego efektem jest to ogromne osiągnięcie, pokazujące, że neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla jest możliwa do osiągnięcia już dziś – powiedział Mahesh Iyer, dyrektor Signify na rynki rozwijające się. – Mamy nadzieję, że nasze osiągnięcia zainspirują inne firmy wokół nas. Zachęcamy je do przyłączenia się do inicjatyw, które do roku 2050 pozwolą osiągnąć neutralny bilans emisji dwutlenku węgla na całym świecie.

 
„Jaśniejsze życie, lepszy świat”
 
Firma Signify wprowadziła swój program zrównoważonego rozwoju „Jaśniejsze życie, lepszy świat”
w 2016 roku. Program ten zawiera szereg ambitnych celów na rok 2020, opartych na dwóch filarach:

      1. Zrównoważone przychody:
  • Do 2020 roku 80% przychodów będzie pochodzić ze zrównoważonych produktów, systemów i usług.
  • Do roku 2020 dostarczonych zostanie ponad 2 mld lamp i opraw oświetleniowych LED.
     
      2. Zrównoważona działalność:
  • 100% neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w działalności firmy,
  • 100% wykorzystanie energii odnawialnej,
  • Zero odpadów z produkcji składowanych na wysypiskach,
  • Dążenie do bezpiecznego i zdrowego miejsca pracy przy wskaźniku wypadkowości wynoszącym mniej niż 0,35,
  • Zapewnienie zrównoważonego łańcucha dostaw przy wskaźniku wydajności dostawców wynoszącym minimum 90%.

Jako lider w zakresie projektów oszczędzających energię, Signify uczestniczy w inicjatywie organizacji World Green Building Council, zgodnie z którą do 2030 roku ma osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla we wszystkich swoich budynkach. Ponadto firma Signify wspiera inicjatywę EV100 organizacji The Climate Group, według której do 2030 roku flota wynajmowanych przez firmę pojazdów będzie składać się w 100% z pojazdów elektrycznych i hybrydowych, a także jej inicjatywę RE100 zmierzającą do wykorzystania energii odnawialnej na większą skalę. Aby dodatkowo wesprzeć te inicjatywy, podczas Tygodnia Klimatycznego 2019 w Nowym Jorku firma Signify wezwała firmy
i państwa do przyłączenia się do Klubu Trzech Procent, aby umożliwić osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla na świecie przed rokiem 2050.
 
Firma Signify otrzymała tytuł Branżowego Lidera w kategorii sprzętu i części elektrycznych w rankingu Dow Jones Sustainability Index (DJSI) 2019 w uznaniu jej osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju już trzeci rok z rzędu.
 
Źródło: Signify
 

Komentarze:


Advertisement