Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2020-07-24)   SIGNIFY

Global Lighting Association: Stosowanie UV-C w walce z COVID-19 jest niezbędne, ale wymaga ostrożności

W ostatnim czasie zainteresowanie technologią UV i produktami, które ją wykorzystują znacznie wzrosło. Pandemia sprawiła, że jeszcze bardziej troszczymy się o zdrowie i higienę, a promienniki UV-C to jeden ze skuteczniejszych sposobów dezynfekcji, jednak niezwykle ważne jest bezpieczeństwo korzystania z tych urządzeń.

 


Organizacja Global Lighting Association zwróciła się do branżowych ekspertów o opracowanie wytycznych, które pozwoliłyby użytkownikom i producentom zagwarantować, że technologia i produkty UV-C będą bezpiecznie stosowane przez cały czas. Wytyczne te oparte są na zasadach zaczerpniętych z międzynarodowych norm, takich jak IEC 62471, czyli standardów dotyczących bezpieczeństwa fotobiologicznego, a także obejmujących dodatkowe zabezpieczenia natury technicznej i proceduralnej.
 
W opracowaniu tych wytycznych pomogła m.in. firma Signify, która zastosowała je, wraz z innymi normami w tym zakresie, przy swojej nowej linii produktów do dezynfekcji opartych na promieniowaniu UV-C.

 
Czas odgrywa ważną rolę w walce z chorobą COVID-19. Promieniowanie UV-C to szybka, skuteczna i wysoce efektywna metoda dezynfekcji. Zostało także udowodnione, że rozwiązania korzystające z niego są bezpieczne, jeśli są projektowane, instalowane i stosowane zgodnie z instrukcjami bezpieczeństwa. Przyjęcie wytycznych Global Lighting Association pozwala nam jeszcze bardziej wzmocnić przekonanie, że stosowanie technologii UV-C jest bezpieczne. Zachęcamy innych producentów, by podążyli naszymi ślady i zastosowali nowe branżowe wytyczne – powiedziała Olivia Qiu, dyrektor ds. innowacji w Signify.

 
Korzystając z ustandaryzowanych pomiarów natężenia promieniowania i klasyfikacji grup produktów UV-C, wytyczne uwzględniają dodatkowe wymagania związane z odpowiednimi zabezpieczeniami technicznymi, takimi jak wykrywanie obecności ludzi, kontrola dostępu i zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem. Wskazują również na szczegółowe zasady stosowania etykiet z ostrzeżeniami, instrukcji obsługi oraz organizacji szkoleń w zakresie bezpiecznego stosowania technologii UV-C.
 
16 czerwca firma Signify i Narodowe Laboratorium Badań Nowo Występujących Chorób Zakaźnych (National Emerging Infectious Diseases Laboratories) Uniwersytetu Bostońskiego potwierdziły wyniki badań dowodzących, że promienniki UV-C produkcji Signify skutecznie dezaktywują wirus SARS-COV-2, który powoduje chorobę Covid-19.
 
Oświadczenie o stosowaniu promieniowania UV-C przeciwko drobnoustrojom: wytyczne dotyczące bezpieczeństwa promieniowania UV-C można pobrać ze strony Global Lighting Association.
 
Źródło: Signify
 

Komentarze:


Advertisement