Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-04-04)   LIRALIGHTING

LIRALIGHTING zbuduje w Elblągu centrum badawczo-rozwojowe za 17 mln PLN

Wprowadzenie na rynek nowego i innowacyjnego produktu to cel projektu, który będzie realizowany na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przez elbląskiego producenta sprzętu oświetleniowego – firmę LIRALIGHTING. Zezwolenie na to przedsięwzięcie zostało wydane 30.03.2017 r. przez Zarząd W-M SSE.
 
 
Fot. www.wmsse.com.pl

Inwestycja polega na budowie hali oraz zakupie nowoczesnej linii technologicznej o wartości 17 mln PLN. W wyniku wdrożenia prac badawczo-rozwojowych powstanie produkt charakteryzujący się wysoką skutecznością świetlną oraz brakiem olśnienia (niepożądanego stanu powodującego uczucie złego widzenia). Technologia zastosowana przy produkcji została objęta patentem. Realizacja projektu pozwoli na dodatkowe zatrudnienie 11 nowych pracowników.
 
LIRALIGHTING to firma z branży oświetleniowej obecna na rynku od 1983 roku. Przedsiębiorstwo zajmuje się wytwarzaniem opraw o nietypowych kształtach, wzornictwie i nowoczesnych technologiach wyprodukowanych we własnym zakładzie. Proces produkcji rozpoczyna się od zaprojektowania opraw w dziale badań i rozwoju, poprzez tworzenie modeli opraw na drukarce 3D, aż do wdrożenia do produkcji i skatalogowania. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, firma LIRALIGHTING jest w stanie wytworzyć dowolny produkt oświetleniowy na indywidualne zamówienie klienta. Poza nowoczesnymi maszynami do obróbki mechanicznej, przedsiębiorstwo posiada własną malarnię proszkową dzięki czemu kontroluje cały proces produkcyjny.

Firma zrealizowała wiele prestiżowych inwestycji w dziedzinie oświetlenia, w tym m.in.: Muzeum Powstania Warszawskiego, siedziba Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, hotel Mikołajki, Hotel Hilton w Warszawie, Hotel Gdańsk w Gdańsku, Centrum Handlowe Stary Browar w Poznaniu, Sky Tower we Wrocławiu, Stadion we Wrocławiu, Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie, sieć Q Hotel w Polsce, Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, sieć hoteli Best Western w Polsce, Centrum Rekreacyjno-Sportowe w Olsztynie, Zduńskie Centrum Integracji Ratusz w Zduńskiej Woli, Basen Aquan w Lublinie,  sieć restauracji McDonalďs w Polsce i wiele innych.

Aktualnie firma zaopatruje ponad 100 sklepów w całej Polsce i współpracuje z 60 dostawcami z całej Europy.


Źródło: Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna
 

Komentarze:


Advertisement