Piotr Janiga (od lewej) - Krajowy Manager ds. Medycznych w Lena Lighting i Łukasz Judek - Zastępca Dyrektora Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych |
– Lampy do dezynfekcji powietrza stały się obecnie bardzo ważnym elementem wyposażenia zwłaszcza tych obiektów, w których przebywa większa liczba osób lub odnotowuje się wzmożony przepływ ludzi. Korzystają z nich już nie tylko placówki medyczne i obiekty użyteczności publicznej, ale też sklepy, punkty usługowe i biura. Sposób dezynfekcji, oparty na technologii UV-C, jest wygodny i niezwykle skuteczny, ponieważ nie buduje oporności patogenów. Oznacza to, że wirusy, bakterie i grzyby nie są w stanie uodpornić się na tę metodę – mówi Piotr Janiga, Krajowy Manager ds. Medycznych w Lena Lighting. Chcieliśmy, aby nasze lampy UV-C STERILON mogły służyć osobom w domach opieki, które w czasie pandemii należy szczególnie wspierać. Dzięki pomocy Urzędu Miasta, udało się szybko skoordynować akcję, z czego się bardzo cieszymy – dodaje Piotr Janiga.
Technologia U-VC jest jedną z najskuteczniejszych metod dezynfekcji i jeszcze niedawno była wykorzystywana głównie w szpitalach i placówkach medycznych. Teraz przepływowe lampy do dezynfekcji powietrza stają się coraz bardziej popularne także w innych obiektach. Dzięki specjalistycznej konstrukcji lamp dezynfekcja promieniami UV-C odbywa się wewnątrz urządzenia, co pozwala na jego bezpieczną pracę w obecności ludzi. Powietrze zostaje zasysane z otoczenia, dezynfekowane w środku lampy, po czym wolne od patogenów powraca do obiegu, minimalizując ryzyko zakażeń. To nieocenione rozwiązanie wszędzie tam, gdzie chcemy szczególnie zadbać o sterylność i czystość powietrza. Skuteczność lamp UV-C STERILON została potwierdzona badaniami.
Źródło: Lena Lighting