Wydarzenia branżowe | Wydarzenia  (2017-03-08)   MILOO ELECTRONICS

Miloo Electronics inwestuje w rozwój

Firma  Miloo Electronics – polski producent nowoczesnego sprzętu oświetleniowego LED, zamierza zainwestować blisko 15 mln PLN w linie produkcyjne, zwiększyć zatrudnienie i postawić na rozwój oświetlenia ulicznego.

 


Dotychczas w ofercie firmy znajdowały się oprawy oświetleniowe do obiektów przemysłowych, handlowych, biurowych, służby zdrowia oraz dla terenów zewnętrznych. W ostatnich latach firma bardzo mocno postawiła na badania i rozwój. Poszukiwała  nowych technologii i wdrażała innowacyjne rozwiązania. Miloo Electronics bardzo mocno realizuje także światowy trend „smart-building” i „smart-lighting”, tworząc układy sterowania i oprogramowania do zarządzania inteligentnymi budynkami i oświetleniem ulicznym. Uzyskane dofinansowanie zostanie przeznaczone na rozwój w oparciu o nowatorskie rozwiązanie opatentowane w ubiegłym roku. Firma opracowała już prototypy nowych produktów i w najbliższym czasie zamierza wdrożyć je do produkcji. Miloo Electronics przygotowuje się teraz do wejścia na rynek oświetlenia ulicznego. Rozbudowa parku maszynowego i zwiększenie zatrudnienia pozwolą zrealizować te ambitne plany. Nowe linie montażowe mają być uruchomione w ciągu kilku miesięcy i jeszcze do końca tego roku firma zamierza wyprodukować 50 tys. opraw. Docelowo produkcja ma osiągnąć poziom 100 tys. opraw rocznie. Miloo zamierza również rozwijać działalność w obszarze inteligentnego oświetlenia, tworząc układy sterowania i oprogramowanie do zarządzania inteligentnym budynkiem i oświetleniem ulicznym.

Polski producent zatrudnia obecnie około 65 osób, ale ta liczba ma się znacząco zwiększyć. Firma potrzebuje przede wszystkim inżynierów, aby wzmocnić dział badawczo-rozwojowy, w którym pracuje 10 osób.

Źródło: Miloo Electronics, bochnianin.pl

Komentarze: